Zobacz pojedynczy post Latarka?! z działu: Poszukiwania
Stare 28-06-2009, 10:44  
qwerty qwerty jest nieaktywny
 
Awatar qwerty
 
Dołączył: May 2009
Posty: 114
Siła reputacji: 12 qwerty is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez grzybiarz91
Temat byl poruszany, i z tego co pamietam to normalne, ze ten rodzaj diod sie wypala po jakims czasie. Totez wszystko jedno czy uzywasz ciagle tak, czy przy uzyciu programu. Tak mi sie zdaje...
Diody POPRAWNIE(!) używane - można powiedzieć, że się nie wypalają.
Nie wiem jakie diody są użyte w telefonie, ale "czas życia" diody jest rzędy kilkudziesięciu tysięcy godzin, np. 50'000 = prawie 6 lat ciągłego świecenia!
Ale to tylko wtedy gdy jest odpowiednio chłodzona. W tym telefonie i takiej obudowie na pewno nie jest wystarczająco chłodzona aby tyle ciepła odprowadzić przy ciągłym świeceniu. Np. podczas robienia zdjęć błysk jest maksymalną mocą ale przez krótki czas i ten sposób chłodzenia jaki jest zastosowany wystarczy do tego. Przy nagrywaniu filmiku diody świecą dużo mniejszą mocą - na pewno wyliczoną i bezpieczną do ciągłego świecenia przy tym chłodzeniu.

Dalej zainteresowani niech sobie sami odpowiedzą.

Cytat:
Zamieszczone przez Sebastian
Cytat:
Zamieszczone przez qwerty
No i jest to rozwiązanie bezpieczne dla zainstalowanych diod w przeciwieństwie do tego programu - temat już poruszany na forum.
A czym różni się zużywanie diod przez nagrywanie filmu od zużywania diod przez włączony program? Bo inne różnice widzę, np. przy programie telefon ciągnie mniej prądu, bo nic nie nagrywa...
Nie wiemy kto pisał program i czy miał wystarczającą wiedzę z zakresu ELEKTRONIKI (nie informatyki) aby poprawnie to zrobić - dlatego nie wiemy czy jest bezpieczny.