Zobacz pojedynczy post Kupiłem Nokie 5800 i co teraz? PORADNIK DLA ZIELONYCH! :) z działu: Poradniki
Stare 04-12-2009, 14:22  
Low Low jest nieaktywny

Awatar Low

Siła reputacji: 11 Low is on a distinguished road

Kupiłem Nokie 5800 i co teraz?

No właśnie, wiele nowych użytkowników zasypuje nas takimi pytaniami, postanowiłem więc wszystko zebrać do „kupy”
Postanowiłem wić napisać poradnik na owy temat, bo szczerze mówiąc już mnie to troszkę irytuje.

1.Pierwsze dwie rzeczy po kupnie telefonu należy:
a) zainstalować pełne oprogramowanie dla naszego komputery, aby wszystko poprawnie działało:
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
b) sprawdzić czy nie ma dostępnych nowych aktualizacji (są różne sposoby), najprostszy wg mnie jest ten (Nokia Software Updater):
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum

2.Kupiłem 5800 i nie mam języka polskiego, co mam zrobić? Czy jest na to jakiś sposób?
-Oczywiście, że tak! Należy zrobić wszystko zgodnie z instrukcją:
Kod:

3. Warto również zapoznać się z podstawowymi kodami:
Kod:

4. Chce zainstalować aplikacje/gry zawarte na stronie, jednakże wyskakuje błąd certyfikatu.
-Początkowo musimy wyrobić certyfikat, polecam tu
Kod:
- Później robimy wszystko zgodnie z tą instrukcją:
Kod:

Należy też wyłączyć zabezpieczenia w Menu -> Ustawienia -> Menedżer aplik. -> Ustaw. instalacji

5. Instalowanie gier/aplikacji na shackowanym systemie, są różne sposoby:
1) Podłączamy telefon w trybie PCsuite, klikamy na komputerze w daną aplikację, którą chcemy zainstalować i dalej postępujemy zgodnie z instrukcją.
2) Wrzucamy na telefon/kartę pamięci gry i instalujemy je za pomocą Menadżera Plików.
3) Przez Bluetooth'a

!!!UWAGA!!!
Gier/aplikacji napisanych w java (pliki *.jar/*.jad) NIE PODPISUJEMY!

6. Nagle zniknęły mi skrótu z pulpitu!
-
Kod:

7. Telefon mi nie chodzi, POMOCY! Co robić?
-Są na to dwa sposoby:
+
Kod:
+
Kod:

8. Ściągnąłeś grę z forum, ale po rozpakowaniu pojawił się folder META-INF i różne pliki zamiast pliku *.sis?
Zamiast zapisać plik .jar na dysku, rozpakowałeś go. Musisz ponownie go pobrać, tym razem zapisując na dysku pod postacią *.jar i zainstalować tak jak gry/aplikacje w formacie *.sis(patrz pkt 5)

9. Jakie będą najlepsze słuchawki do naszej Tubki?
-
Kod:

10. Co zrobić, jeżeli telefon działa niepoprawnie (wiesza się etc).
-Aktualizujemy soft do najnowszego (patrz pkt. 1)
-Jeżeli mamy najnowsze to Hard Reset (*#7370#)
-Jak dalej nie działa, pisz na forum.

11. Podstawowe aplikacje, które warto według mnie mieć zainstalowane to
- X-plore (zaawansowany menadżer plików)
- Opera (przeglądarka internetowa)
- NDrive, Sygic, Garmin, NokiaMaps (programy do nawigacji)
- Strobe (latarka z różnymi sposobami mrugania) lub
Kod:
- PhoNetInfo (bardzo przydatna aplikacje, podaje wszystkie informacje o naszym telefonie)
- Energy Pro
- XpressSketch (po prostu Paint) //wymaga zainstalowania Python'a
- Xlator (słownik!) lub domyślny Słownik dostępny w 5800
WSZYSTKIE APLIKACJE PODANE WYŻEJ ZAMIESZCZONE SĄ NA STRONIE!

12. Jak zainstalować motyw?
- Motywy ściągamy w formacie *.sis (czyli np. takim jak gry czy aplikacje) i instalujemy go na telefonie (patrz punkt 5)
Później: Menu ->Ustawienia->Osobiste->Tematy->Ogólny

13. "Pikanie" podczas nagrywania rozmów, jak wyłączyć? [by Gorgonek]
Niektóre aplikacje pozwalają na wyłączenie [z różnymi skutkami] dźwięku "beep" ostrzegającego rozmówcę że jest nagrywany. Niemniej, nagrane w ten sposób rozmowy są potem "pourywane".
Zalecam więc wyłączyć opcję "no beep" w aplikacjach, a skorzystać z poniższego patcha (włączanego w ROMPatcherze)
Kod:

14. "Nieprzyznany dostęp do żądanej aplikacji"?
Patrz punkt 4.ty lub odwiedź
Kod:
.

15. Nie mogę wysłać plików instalacyjnych przez domyślną przeglądarkę plików!
-Zainstaluj X-Plore dostępne na forum, które pozwoli na wysyłanie wszystkich plików przez bluetooth /driff300 & Gorgonek

16. Zaktualizowałem oprogramowanie do v40/v50 i nie mogę odebrać połączenia! Mam tylko dwie opcje Odbierz, Odblokuj i którąkolwiek nacisnę, to nie działa! To samo jest z budzikiem!
-Bo nie wciskamy tylko przesuwamy zgodnie z animacją, która się nam ukazuje. by LuziQ

17. AAaaAaAAAaAAA... Zniknęła mi klawiatura pełnoekranowa QWERTY po zainstalowaniu oprogramowania v40/v50!! Co robić?!
-Obróć telefon, albo wyłącz automatyczne obracanie ekranu. by LuziQ

18. Co to jest CFW?
-CFW to custom firmware czyli oprogramowanie zmodyfikowane przez użytkowników, wszystkie informacje znajdują się w dziale o zmodyfikowanym oprogramowaniu. by Driff

19. Czy motywy dostępne na forum z działu symbian będą działać na innych Nokiach z s60v5 niż 5800?
-tak będą działać
by Driff

Jak coś sobie jeszcze przypomnę, dopisze!

Driff: (prawie) wszystkie linki poprawione.

Ostatnio edytowane przez Driff ; 11-07-2010 o 22:36