Zobacz pojedynczy post W skrócie: Luka w smartfonach Samsunga, aktualizacja dla Lumii 920, nie będzie 5-calo z działu: Nowości ze świata gsm
Stare 18-12-2012, 18:49  
Potok666 Potok666 jest nieaktywny
Windows Phone 8
 
Awatar Potok666
 
Dołączył: Jan 2011
Skąd: Brak
Wiek: 26
Posty: 1,683
Telefon: Nokia Lumia 920
System: Brak
Sieć: Play
Siła reputacji: 11 Potok666 is on a distinguished roadCytat:
Poważna luka bezpieczeństwa w urządzeniach Samsunga z Exynosem. Jeszcze w tym miesiącu pojawi się ważna aktualizacja dla smartfona Nokia Lumia 920. HTC porzuciło plany stworzenia 5-calowego Windows Phone’a.

1. Luka bezpieczeństwa w smartfonach Samsunga. Jeden z użytkowników forum xda-developers odkrył, że urządzenia Samsunga z układem Exynos (Galaxy S II, Galaxy S III, Note oraz Note II) mają lukę w zabezpieczeniach, która daje spreparowanym aplikacjom pełen dostęp do pamięci RAM oraz kernela. Osoby chcące się zabezpieczyć mogą już pobrać fixa przygotowanego przez jednego z użytkowników. Miejmy nadzieję, że Samsung jak najszybciej załata dziurę w swoim oprogramowaniu.

2. Jeszcze w tym miesiącu aktualizacja dla Lumii 920. Przed końcem roku Nokia udostępni oprogramowanie o oznaczeniu PR1.1 dla smartfona Lumia 920. Aktualizacja ma za zadanie wyeliminować błąd aparatu objawiający się źle dobranym balansem bieli, ekspozycją i utratą szczegółów na zdjęciu.


Cytat:
3. Nowy smartfon z technologią PureView w drodze. Nokia opatentowała design smartfona z wyraźnym wybrzuszeniem w miejscu aparatu. Najprawdopodobniej oznacza to, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy kolejny smartfon Nokii z dziesiątkami megapikseli pod maską. Szkice udostępnione w Sieci wskazują na to, że nowym modelem z PureView będzie Nokia 801T, która już jakiś czas temu wyciekła do Sieci. Nowa fotograficzna Nokia będzie pracować pod kontrolą Symbiana.


Cytat:
4. Nokia Lumia 920 z ekranem o największej częstotliwości odświeżania. Serwis MikroPC przetestował smartfony Samsung Galaxy S III, iPhone 5 i Nokia Lumia 920 pod kątem jakości wyświetlanego obrazu. Wnikliwe testy wykazały, że ekran fińskiego Windows Phone’a ma 5,4-krotnie wyższe odświeżanie niż iPhone 5 oraz 2,4-krotnie wyższe niż Galaxy S III. Smartfon Apple’a okazał się bezkonkurencyjny w teście rysowania, w którym nie zgubił ani jednego piksela. Na drugim miejscu uplasowała się Lumia 920 ze stratą pikseli na poziomie 0 – 5%. Trzecią lokatę zajmuje flagowiec Samsunga ze stratą pikseli na poziomie 10 – 30%.

5. Nie będzie 5-calowego Windows Phone’a HTC. Peter Chou wstrzymał projekt stworzenia 5-calowego Windows Phone’a ze stajni HTC. Powodem porzucenia pomysłu są ograniczenia Microsoftu. Dla przypomnienia: maksymalna rozdzielczość ekranu dla Windows Phone 8 to 1280 x 768 pikseli. Microsoft jest również bardziej rygorystyczny niż Google pod względem doboru procesora.


Cytat:
6. Aktualizacja dla Lumii 800, ale… Zapowiadana przez Microsoft aktualizacja mobilnej siódemki ma pojawić się na początku 2013 roku, ale niektórzy właściciele smartfonów Lumia 800 mogą już teraz cieszyć się nowym oprogramowaniem. Pierwsi szczęśliwcy, którym udało się wgrać nowe oprogramowanie za pośrednictwem Zune, informują o czteroczęściowej aktualizacji wprowadzającej system Windows Phone 7.8. Nokia dementuje pogłoski, jakoby oprogramowanie było już udostępniane wszystkim użytkownikom. Według przedstawicieli fińskiego producenta nowego Windowsa otrzymały tylko smartfony przedprodukcyjne i testowe. Komuś z Was udało się zaktualizować swoją Lumię?
Wzięte z: komorkomania.pl