Zobacz pojedynczy post Nokia powraca do projektu dziesięciocalowego tabletu – Windows RT na pokładzie? z działu: Nowości ze świata gsm
Stare 22-12-2012, 18:16  
Potok666 Potok666 jest nieaktywny
Windows Phone 8
 
Awatar Potok666
 
Dołączył: Jan 2011
Skąd: Brak
Wiek: 26
Posty: 1,683
Telefon: Nokia Lumia 920
System: Brak
Sieć: Play
Siła reputacji: 11 Potok666 is on a distinguished roadCytat:
Według tajwańskiego źródła, Nokia postanowiła wrócić do gry na rynku tabletowym i ponownie uruchamia projekt związany z produkcją dziesięciocalowego tabletu. Tym razem w rachubę wchodzi całkowicie inna platforma systemowa, a mianowicie Windows RT. Jeżeli wierzyć pogłoskom, pierwsze efekty będziemy mogli podziwiać już w czasie MWC 2013 w Barcelonie. Wszystkim zapominalskim przypominamy, że zaplanowano go na 25-28 lutego.

Według początkowych założeń, Nokia miała dostarczyć w pierwszym kwartalne przyszłego roku dziesięciocalowy tablet bazujący na procesorze Qualcomm S4 CPU. Według początkowych analiz, produkcja powinna wynieść w tym okresie 200 tysięcy sztuk. Ostatecznie jednak, na rynku pojawił się Microsoft Surface, fińska spółka postanowiła więc skupić się na produkcji smartfonów.

Po czasie okazało się jednak, że sprzedaż urządzeń z Windowsem RT stoi na bardzo niskim poziomie, Nokia postanowiła więc najprawdopodobniej wykorzystać tą niezapełnioną niszę i między innymi dlatego zdecydowała się na taką, a nie inną platformę. W odświeżonej wersji dziesięciocalowego tabletu, projekt przewiduje zastosowanie czterordzeniowego procesora, ponownie bazującego na chipsecie od Qualcomm. Na większą dawkę informacji będziemy musieli jednak trochę dłużej poczekać.
Wzięte z: otabletach.pl