Zobacz pojedynczy post Aplikacja pozwalająca na pełne kodowanie rozmów i wiadomości od Silent Circle z działu: Nowości ze świata gsm
Stare 23-01-2013, 17:42  
Derbi_senda Derbi_senda jest nieaktywny
 
Awatar Derbi_senda
 
Dołączył: Sep 2012
Skąd: W domu :D
Posty: 287
Telefon: SE NEO V
System: Android 4.0.4 Ultimate HD
Sieć: T-mobile
Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Siła reputacji: 8 Derbi_senda is on a distinguished road

Cytat:

Bezpieczeństwo jest kwestią niezwykle ważną dla każdego. Są jednak osoby, dla których bezpieczeństwo to jest ważne nie tylko w sprawach prywatnych ale i służbowych. Czasami od tego bezpieczeństwa zależy bardzo dużo. Wychodząc na przeciw tym potrzebom firma Silent Circle opracowała aplikację dla systemu Android pozwalającą na szyfrowanie wiadomości i rozmów wykonywanych z naszych smartfonów.

Aplikacja działa jak typowy komunikator korzystający z transmisji danych w telefonie komórkowym, jednakże wykorzystuje TLS i ZRTP do zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych informacji. Program dostępny jest w Google Play, aktualna wersja to 1.1.2 a jej rozmiar to 2,5 MB. Miesięczna subskrypcja pozwalająca na korzystanie z usługi „inside circle” czyli pomiędzy użytkownikami korzystającymi z aplikacji to koszt 20$. Jeśli ktoś życzy sobie, by nikt nie mógł „podsłuchać” rozmów wykonywanych do użytkowników niekorzystających z tej aplikacji, cena wzrasta do 29$.

Wymagania jakie należy spełnić, to posiadanie konta Silent Circle i wersja oprogramowania w smartfonie przynajmniej Gingerbread 2.3.3. Wchodząc na silentcircle.com można uzyskać 30-dniową wersję trial.
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
Źródło : Slashgear.com