Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian^1 > Nawigacja dla Symbian^1

Like Tree1Like'ów

Narzędzia wątku
Stare 20-11-2009, 17:55  
spychacz84 spychacz84 jest nieaktywny

Awatar spychacz84

Siła reputacji: 0 spychacz84 is on a distinguished road

dzisiaj zrobiłem firmware update przez NSU ( przez PC) i ruszył tryb poziomy (horyzontalny).

Firmware update mogłem zrobić tylko z poziomu NSU - z poziomu telefonu się nie działo.

Obecnie telefony brandowane z plusa mogą mieć firmware 31.0.101

Stare 20-11-2009, 18:37  
maz8 maz8 jest nieaktywny

Awatar maz8

Siła reputacji: 0 maz8 is on a distinguished road

Mnie mapy i tak nie działają tzn. zainstalowały się normalnie ale po uruchomieniu wyskoczył komunikat aktualizowanie po czym pojawiło się. Twoja licencja wygasła dnia xxx czy chcesz ją przedłużyć.

Stare 20-11-2009, 18:42  
Q_x Q_x jest nieaktywny

Awatar Q_x

Siła reputacji: 0 Q_x is on a distinguished road

Heh nie do końca mapa nie pokazuje mojej pozycji i cały czas wyznacza trase

Stare 20-11-2009, 20:04  
andrzej71ch andrzej71ch jest nieaktywny

Awatar andrzej71ch

Siła reputacji: 0 andrzej71ch is on a distinguished road

u mnie wszystko działa pokazuje fotoradary budynków nie zauważyłem w zielonej górze. pojawiła się nowa opcja po wyznaczeniu nowej trasy gdzieś na zadupiu pyta o dostęp do dróg gruntowych jeżeli zaznacze nie, nie wytyczy trasy trzeba zezwolic. wy też tak macie?

Stare 20-11-2009, 21:10  
wojtek_21 wojtek_21 jest nieaktywny

Awatar wojtek_21

Ostrzeżenia: 0/3 (6)
Siła reputacji: 9 wojtek_21 is on a distinguished road

Wszystko pieknie dziala :-),ale mam jedno pytanko jak zaimportowac fotoradary do tej mamy??jest jakas opcja "dodaj punkt POI " lub cos w tym stylu??

Stare 21-11-2009, 10:43  
KingPL KingPL jest nieaktywny

Awatar KingPL

Siła reputacji: 0 KingPL is on a distinguished road

u mnie też wszystko działa więc wielkie dzięki za wrzute...
mapka działa w horyzontalnej pozycji ale to kwestia firmware jak już wspomniano.
modele 3D są, jak w opcjach włączy się opcje udoskonalenia mapy (a żeden problem poszukać Kraków, Warszawa, Poznań i się przekonać)
fotoradary też są ale mało aktualne w moim rejonie
jedyne co jest in minus to fakt że u mnie dłużej wykrywa gps (choć nie wiem czy to wina upgrade softu czy nokia maps)

Stare 21-11-2009, 13:11  
yaroz yaroz jest nieaktywny

Awatar yaroz

Siła reputacji: 0 yaroz is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez KingPL
modele 3D są, jak w opcjach włączy się opcje udoskonalenia mapy
i odpowiednio zbliży się mapę zoomem to wtedy będą widoczne

Stare 21-11-2009, 15:33  
spychacz84 spychacz84 jest nieaktywny

Awatar spychacz84

Siła reputacji: 0 spychacz84 is on a distinguished road

dodam tylko, że moim zdaniem to wrzucanie 3d jest robione trochę na siłę dla polski. Np w Krakowie jest sporo obiektów 3d - jaka szkoda że znaczna część z nich znajduje się na obszarze gdzie jest ścisły zakaz wjazdu Tj. Rynek - kościół mariacki, sukiennice, ratusz itp. Wawel i tym podobne.

Problem polega na tym, że nokia chce koniecznie wykorzystywać obiekty z teksturami. Dla porównania w Automapie mamy poprostu białe bloki (budynki) bez tekstur - dzięki temu pokrycie 3D jest takie duże.

Oczywiście starają się dodawać również inne obiekty harakterystyczne AGH czy WysRol (dawniej wyższa szkoła rolnicza ).

Stare 21-11-2009, 20:06  
Driff Driff jest nieaktywny
Moderator Globalny

Awatar Driff

Telefon: iPhone 5
System: iOS 6.1.4
Sieć: Orange
Siła reputacji: 12 Driff is on a distinguished road

no super fajnie, ale mam problem, w starym Nokia Maps było coś takiego jak "moja pozycja" wtedy automatycznie szukało nas na mapie no i później jak wybierało się nawigowanie to nas prowadziło z punktu w którym jesteśmy, tutaj tego nie ma i jak wybieram nawigowanie to prowadzi mnie z zupełnie innego punktu niż jestem..
aktualizacja informacji o ruchu nic nie daje

edit:
chyba znalazłem odpowiedź, lecz i tak prosiłbym kogoś o zweryfikowanie mojego pytania

"po starcie aplikacji program od razu stara się ustalić aktualną pozycję, jeśli pozycja nie zostanie odnaleziona aplikacji wyświetli ostatnio używaną lokację,"

z tym, że nie wiem nawet jak ręcznie zatkualizować tę pozycję..

Stare 22-11-2009, 02:09  
Luc Luc jest nieaktywny

Awatar Luc

Siła reputacji: 0 Luc is on a distinguished road

W momencie uruchomienia program pokazuje ostatnia zapamietana pozycje. Zanim uruchomisz Ovi Maps uruchom pozycjonowanie w telefonie. Po tym jak zlapie pozycje i sprawdzi sygnal satelit przejdz do map i powinno w miare szybko (ok 30s) zauktualizowac miejsce, w ktorym sie znajdujesz.

Stare 22-11-2009, 18:47  

Awatar wojtek_21

Koledzy sprawdzilem ta nawigacje w trasie zrobilem nia w przez weeken prawie 300 km na trasie minsk warszawa wyszkow i jesli chodzi o pokrycie to jest ogromna lipa zeby nie pokazywala szybkiej trasy radzymin wyszkow ktora jest od prawie roku w uzytku to naprawde moim zdaniem patologia ronda w wyszkowie ktore sa od 6 miesiacy tak samo nie pokazuje,o warszawie juz nie wspomne nie wiem z jakiego roku jest ta aktualizacja tej mapy ale przynajmniej 1,5 roku temu byla robiona,jesli chodzi o lapanie sygnalu to szybko lapie okolo 3-5 minut max, czasami i krocej ale nie dluzej jak 5 min. sygnalu tez nie gubi na trasie jechalem 150km/h i mialem pelny zasieg wiec jest dobrze, no nic trzeba czekac na nowe mapy ale ogolnie nie polecam do nawigacji samochodowej.Pozdrawiam!

Stare 22-11-2009, 18:51  
przem00 przem00 jest nieaktywny

Awatar przem00

Siła reputacji: 10 przem00 is on a distinguished road

a mape zgrales najnowsza z nokii czy uzywales tej co byla w telefonie ?

Stare 23-11-2009, 16:39  
fido fido jest nieaktywny

Awatar fido

Siła reputacji: 0 fido is on a distinguished road

Witam
jak sprawdzić czy działają fotoradary gdyż pobrałem plik wgrałem gdzie potrzeba ale i tak nie widać fotoradarów 1.0.0.17.europe.rar

Stare 23-11-2009, 18:20  
jacksz1 jacksz1 jest nieaktywny

Awatar jacksz1

Siła reputacji: 0 jacksz1 is on a distinguished road

Po prostu się przejedź.Tam gdzie jest radar, to nawigacja powinna Cię o nim powiadomić. Dzisiaj sam sprawdzałem i działa.

Stare 23-11-2009, 18:25  

Awatar wojtek_21

tak kolego wgralem najnowsza mape ,a wy narzekacie na pokrycie w polski?

Tagi do tematu: Nokia OVI Maps 3.01.4401 z działającymi budynkami i kamerami bezpieczeństwa
bezpieczeństwa, budynkami, działającymi, kamerami, maps, nokia, ovi