Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian^1 > Nawigacja dla Symbian^1

Like Tree1Like'ów

Narzędzia wątku
Stare 07-02-2010, 17:30  
YoungHustla YoungHustla jest nieaktywny

Awatar YoungHustla

Siła reputacji: 11 YoungHustla is on a distinguished road

Wygląda na to, że nie masz wersji która jest darmowa. Wejdź w Aktualizację Aplikacji w Menu telefonu i zobacz czy jest tam aktualizacja OVI Maps lub spróbuj wysłać sobie SMS z linkiem do aplikacji z
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
strony internetowej. Żeby mieć darmowe OVI Maps telefon musi być co najmniej na FW V31 bodajże.

Stare 07-02-2010, 17:55  
popa popa jest nieaktywny

Awatar popa

Siła reputacji: 0 popa is on a distinguished road

Mi się nie podoba ta wersja. Nie ma możliwości wyłączenia GPS`u i spokojnego przeglądania mapy. Chyba że nie wiem gdzie to wyłączyć. W starej wersji było w opcjach. Teraz oglądasz mapę w budynku, GPS szuka sygnału i katuje baterię.

Stare 07-02-2010, 18:12  
bshytffa bshytffa jest nieaktywny

Awatar bshytffa

Siła reputacji: 0 bshytffa is on a distinguished road

Zrobiłem tak jak pisałeś tzn. wszedłem w linka wysłanego przez sms-a od nokii i ..... wszystko działa jak należy. Dziękuję za pomoc.

Ale niestety pojawił się następny problem. Przy tamtej wersji OVI Map gdy dawałem wynajdywanie trasy pojawiał się komunikat "Oczekiwanie na GPS" i po jakiś 5 sek. gps się znajdywał, pokazywała się trasa i włączał się komunikat o tym czy chcę wykorzystać 1 dzień bezpłatnej licencji. Natomiast po zainstalowaniu nowej OVI Mapy, przy takich samych ustawieniach, gdy daję wyszukanie trasy pojawia się komunikat "Oczekiwanie na GPS" ....... i tak cały czas. Dodam, że w tamtym i w tym wypadku znajduje się w tym samym miejscu (blok w którym mieszkam). Co może być tego przyczyną ???

Stare 07-02-2010, 19:47  
viphouse viphouse jest nieaktywny

Awatar viphouse

Siła reputacji: 10 viphouse is on a distinguished road

A ja mam może trochę głupie pytanie.Ściągnąłem Ovi Maps, wszystko ładnie programik działa, ale nie mam żadnej mapy ??? Skąd ją ogarnąć ?

Stare 07-02-2010, 19:53  
bshytffa bshytffa jest nieaktywny

Awatar bshytffa

Siła reputacji: 0 bshytffa is on a distinguished road

Wchodząc do OVI Suite i dając mapy OVI masz do wyboru mapy, albo po prostu dajesz aktualizacje w OVI Suicie i sam Ci powinien sciągnąć mapę Polski, Czech i Słowacji.....mnie tak zrobił przynajmniej.

Stare 07-02-2010, 20:04  

Awatar YoungHustla

Cytat:
Zamieszczone przez bshytffa Zobacz posta
Co może być tego przyczyną ???
Wyjdź na dwór, odejdź od zabudowań, włącz OVI Maps i czekaj aż złapie. Możesz go wspomóc włączając Wspomaganie GPS w ustawieniach pozycjonowania (płatne kilka groszy przy każdym uruchomieniu).

Stare 08-02-2010, 10:39  
peterb peterb jest nieaktywny

Awatar peterb

Siła reputacji: 0 peterb is on a distinguished road

Czy informacja o radarach pojawia się tylko w trybie online czy także w trybie offline. Bo ostatnio jechałem z Torunia do Szubina obwodnicą, było sporo masztów ale ani razu nawigacja mnie o nich nie poinformowała.

Stare 08-02-2010, 10:59  
przem00 przem00 jest nieaktywny

Awatar przem00

Siła reputacji: 10 przem00 is on a distinguished road

A wgrane masz radary ?
Pamietaj o tym ze ilosc radarow pokazywanych przez nokie pozostawia wiele do zyczenia, przewaznie sa to glowne maszty stojace od paru lat

Stare 08-02-2010, 12:32  
americas americas jest nieaktywny

Awatar americas

Siła reputacji: 0 americas is on a distinguished road

Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja. Pomimo wgrania najnowszych map oraz aktualizacji informacji o ruchu nie wyświetla Ci fotoradarów. Jest to temat, poruszany przeze mnie już od dłuższego czasu. Niestety był on bagatelizowany a moje posty usuwane. Oczywiście łatwiej jest odpowiadać milion razy na to jak wgrać mapy albo jak wybrać język programu. To zrozumiałe, ale nie martw się jesteśmy już we dwóch może nas nie zignorują

Stare 08-02-2010, 15:21  

Awatar YoungHustla

Nie lepiej napisać w tej sprawie do Nokii?? Wykorzystajcie to, że możecie zapytać się o produkt legalnie jako prawowity użytkownik u producenta. Ja np. nie mam nic wspólnego z Nokia Maps już od jakiś 4 miesięcy więc na Wasze pytania nie odpowiem.

Stare 10-02-2010, 12:10  
pikaczu
Guest

Awatar pikaczu

witam

mam pytanie. mam pobrac nokia map uploader, zainstalowac, podlaczyc telefon do pc(przez usb), uruchomic program, wgrac mapy, i juz mam darmowa wersje?

Stare 12-02-2010, 12:18  
kosma kosma jest nieaktywny

Awatar kosma

Siła reputacji: 0 kosma is on a distinguished road

Dziekuje Administratorowi za usuniecie mojej wiadomości ... Ale mam kolejne pytanie. Skąd pobrac wskazówki głosowe dla pieszych ?? Udało mi sie pobrac tylko dla nawigacji samochodem.

Stare 12-02-2010, 13:43  

Awatar YoungHustla

Z tego co czytałem gdzieś na razie nie polskiego języka do nawigacji pieszej.

Stare 12-02-2010, 19:41  
LuziQ LuziQ jest nieaktywny

Awatar LuziQ

Siła reputacji: 10 LuziQ is on a distinguished road

Polskie wydanie news'a:

Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum

Stare 12-02-2010, 19:51  
peterb peterb jest nieaktywny

Awatar peterb

Siła reputacji: 0 peterb is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez kosma Zobacz posta
Dziekuje Administratorowi za usuniecie mojej wiadomości ... Ale mam kolejne pytanie. Skąd pobrac wskazówki głosowe dla pieszych ?? Udało mi sie pobrac tylko dla nawigacji samochodem.
Ja pobrałem wskazówki głosowe jak pobierałem mapy polski i zarówno był tam głos kobiety do nawigacji pieszej i samochodowej. Sprawdzałem nawigację pieszą i laska do mnie nawija po polsku.

Tagi do tematu: [Informacja] Nokia Ovi Maps za free
free, informacja, maps, nokia, ovi