Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian^1 > Nawigacja dla Symbian^1

Like Tree1Like'ów

Narzędzia wątku
Stare 21-01-2010, 10:55  
verten verten jest nieaktywny

Awatar verten

Siła reputacji: 10 verten is on a distinguished road

Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum

polecam, znalezione na DA.SE

Cytat:
Nokia is announcing free OVI maps navigation world-wide! Cheesy Tongue
When Google announced free navigation for Android only in US, we were speculating that Nokia will have to follow this move.
Today it becomes a reality.

Nokia will go free for a limited number of handsets.
The devices are Nokia N97 Mini, Nokia 5800, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia E52, Nokia E55, Nokia E72, Nokia 5230, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6730 Classic and Nokia X6.
mateuszfun uznaje post za przydatny.

Stare 21-01-2010, 11:05  
Adeq Adeq jest nieaktywny

Awatar Adeq

Siła reputacji: 11 Adeq is on a distinguished road

Jest również drugi sposób.
Aplikacja: "Aktualizacja oprogramowania". Są tam dostępne Mapy Ovi z bezpłatną nawigacją.

Stare 21-01-2010, 11:14  

Awatar verten

no tak zgadza sie bo ja juz wgralem, moze przetestuje pozniej

Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
tam mozna sciagnac aktualizacje

Stare 21-01-2010, 11:27  
Adeq Adeq jest nieaktywny

Awatar Adeq

Siła reputacji: 11 Adeq is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez verten Zobacz posta
no tak zgadza sie bo ja juz wgralem, moze przetestuje pozniej

Kod:
tam mozna sciagnac aktualizacje
To to samo co podałeś w pierwszym poście. Tam klikasz "Click here" i cie przenosi na
Kod:
czyli tam gdzie
Kod:

Można tam wybrać model telefonu, państwo i wpisać własny nr. Wtedy SMS'em przyjdzie link do aktualizacji. Dostałem go po ok. 5 min (szybciej pobrałem poprzez aktualizację).

Stare 22-01-2010, 06:47  
raelmo raelmo jest nieaktywny

Awatar raelmo

Siła reputacji: 0 raelmo is on a distinguished road

Przetestowałem tą nową darmową nawigację jadąc dzisiaj do pracy. Rezultal jak najbardziej pozytywny. Mapy są wreszcie aktualne: na moim osiedlu jest kążda najdrobniejsza dróżka ( a to zadupie), mam po drodze 5 fotoradarów - tylko o jednym mnie nie informowano ( ale prawdę móiąc wiem z innych źródeł, że nie ma zasilania więc jest to tylko maszt), na wakacjach jechałem wg nawigacji polami chociach była to A1 - teraz na mapie jest - jest nawek najnowszy odcinek autostrady z Krakowa na wschód. Dobrze wychwytuje tereny zabudowane i informuje o przekroczeniu prędkości ( dokładnie gdy kończą się znaki).
Niedopracowanie to: informuje o fotoradarze który jest ustawiony w drugą stronę, mała baza hoteli, restauracji itp, chociaż w nawigacji są aż 2 moduły dodatkowe dotyczące tego.

Stare 22-01-2010, 07:43  
matuszek matuszek jest nieaktywny

Awatar matuszek

Siła reputacji: 0 matuszek is on a distinguished road

Też dzisiaj rano testowałem gpsa nokiowego jeżdżąc po Wrocławiu i muszę przyznać że działa świetnie. Szybko zmienia na nowe trasy, działa bardzo sprawnie. A przede wszystkim szybciutko łapie sygnał, nawet u mnie w domu, gdzie mieszkam na parterze w trzy piętrowym budynku. Wg mnie ma trochę mało opcji ustawień w porównaniu do garmina ale w końcu jest darmowy i jest dużo lepiej zintegrowany z wewnętrznym gps'em. Bo to "swój" produkt przecież Może kiedyś wprowadzą jeszcze inne jakieś polewkowe głosy prowadzące. Ale ta pani mi w zupełności wystarcza
Peace

Stare 22-01-2010, 11:51  
RedDwarf RedDwarf jest nieaktywny

Awatar RedDwarf

Siła reputacji: 0 RedDwarf is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez matuszek Zobacz posta
[...] A przede wszystkim szybciutko łapie sygnał [...]
... bo teraz ZAWSZE łączy się przez AGPS - nawet jeśli jest to wyłączone w konfigiracji ustalania pozycji telefonu...
Żeby to ominąć trzeba w opcjach ustawić "Serwer pozycjonowania -> Wyłączony"
Jeżeli chcecie zobaczyć jak często NM gubi sygnał to ustawcie "Serwer pozycjonowania -> Zawsze pytaj"

Tak to inżynierowie NOKII poradzili sobie z beznadziejnym (wbudowanym) modułem GPS. Jak ktoś z tym pojedzie za granicę to się ździwi przy rachunku za roaming GPRS...

Stare 22-01-2010, 19:45  
artttt artttt jest nieaktywny

Awatar artttt

Siła reputacji: 0 artttt is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez raelmo Zobacz posta
Niedopracowanie to: informuje o fotoradarze który jest ustawiony w drugą stronę
Bardzo ważna informacja - radary robią też zdjęcia od tyłu.

Stare 22-01-2010, 20:48  
YoungHustla YoungHustla jest nieaktywny

Awatar YoungHustla

Siła reputacji: 11 YoungHustla is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez yaroz Zobacz posta
Troche do bani że nie ma auto uzupełnmiania nazw miast, tylko trzeba wszystko wklepać literka po literce :|
Ja niektórych nie rozumiem. Do niedawna Nokia chciała grube pieniądze za ten program, teraz macie go za darmo i jeszcze wybrzydzacie. Stara wersja 2.0 miała uzupełnianie więc dziwne, że zniknęło. Ale może się pojawi.

Cytat:
Zamieszczone przez raelmo Zobacz posta
Niedopracowanie to: informuje o fotoradarze który jest ustawiony w drugą stronę
Wszystkie nawigacje mówią o tych radarach bo ciężko jest wyodrębnić o których program ma ostrzegać a o których nie. Cieszmy się, że w ogóle coś takiego jest.

Stare 23-01-2010, 20:09  
sebastan sebastan jest nieaktywny

Awatar sebastan

Siła reputacji: 10 sebastan is on a distinguished road

Polecam Państwu zabawę z wytyczaniem trasy w komputerze poprzez stronę ovi.com. Można sobie zaplanować precyzyjnie trasę, wraz z punktami pośrednimi, obejrzeć, ewentualnie skorygować i zapisać. Po zapisaniu wystarczy w telefonie uruchomić synchronizację i wtedy te zapisane trasy pojawią się w telefonie.
Nie zawsze mamy szansę na takie planowanie, ale kiedy mamy to warto, ponieważ uważam, że jednym z niewielu minusów Ovi Maps jest algorytm wyliczania tras, a wynika to z często błędnej kategoryzacji dróg.

Póki co muszę używać do tego celu Internet Explorera, bo do Firefoxa w wersji 3.6, Chrome, czy Safari nie ma odpowiedniego pluginu.

Stare 27-01-2010, 14:01  
White_Raven White_Raven jest nieaktywny

Awatar White_Raven

Siła reputacji: 11 White_Raven is on a distinguished road

Jeśli się nie grzebało zbytnio... to wszystko ładnie działa... -> sprawdzone przez administratora

uprasza się o nie zaśmiecanie wątku pytaniami i innymi rzeczami... -> jeśli masz coś istotnego do dodania napisz... ale jeśli to pytanie.. to poczytaj tu i ówdzie..

posprzątałem ten wątek... jeśli zobaczę w nim przygłupie pytanie... autor zostanie nagrodzony...

Stare 27-01-2010, 20:23  
killer79 killer79 jest nieaktywny

Awatar killer79

Siła reputacji: 0 killer79 is on a distinguished road

Nokia przebila wszystkie firmy, dając darmowego gpsa- trzymać tak dalej (działa świetnie)

Stare 28-01-2010, 11:17  

Awatar verten

do n97 tez juz jest aktualizacja map ovi

Stare 28-01-2010, 15:53  
banszuc banszuc jest nieaktywny

Awatar banszuc

Siła reputacji: 0 banszuc is on a distinguished road

Witam. Na N5800XM wszystko działa OK. Aktualizacja prosto i bez problemu (przez domowe Wi-Fi). Wystarczy wyłączyć wspomaganie A-GPS i nie ma ŻADNYCH opłat w rachunku za korzystanie z GPS. Innaczej wyszukuje się celu podróży. a mianowicie w polu "szukaj" piszemy całą nazwę tzn "Szczecin Krzywoustego 10", a nie jak dotychczas wszystko osobno. Pozdrawiam

Stare 29-01-2010, 20:15  
matuszek matuszek jest nieaktywny

Awatar matuszek

Siła reputacji: 0 matuszek is on a distinguished road

Czy ktoś wie, na czym polega "Wspomaganie GPS" w miejscu: Aplikacje->Lokalizacja->Ustalanie pozycji->metody ustalania pozycji? Czy chodzi o korzystanie z internetu? Serwer pozycjnowania mam wyłączony, więc nie powinien korzystać z neta. Ale wolę się upewnić i dowiedzieć na czym polega wspomaganie...

Tagi do tematu: [Informacja] Nokia Ovi Maps za free
free, informacja, maps, nokia, ovi