Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian - Dział ogólny > Poradniki

 
 
        
  


 
Narzędzia wątku
Stare 28-12-2009, 22:05  
shrek shrek jest nieaktywny
 
Awatar shrek
 
Dołączył: Dec 2009
Skąd: >54.040 °N 19.040 °E<
Wiek: 44
Posty: 166
Siła reputacji: 11 shrek is on a distinguished road

Często się zdarza, że przez nieuwagę nasz telefon będzie miał kontakt z większą ilością płynu. Było tu kilka takich przypadków.
Są to porady , które mogą pomóc (a nie muszą) doprowadzić telefon do normalnego użytkowania po zalaniu - ( bezpośrednio po zalaniu
  • Należy wyjąć baterię, kartę SIM etc.
  • Nie suszyć, wręcz przeciwnie: rozkręcić na ile to możliwe, a potem jak najszybciej wymoczyć i przepłukać go w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie wszelakich zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych.
  • Następnie należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem. Ma to na celu związanie wody, która znajduje się w różnych zakamarkach telefonu, ponadto spirytus zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia nierozpuszczalne w wodzie. Uwaga: spirytus może zmyć niektóre napisy (np. stemple z płytek drukowanych), ale poza tym nie jest groźny dla obudowy i elektroniki.
  • Po tych czynnościach taki telefon należy zostawić w suchym i ciepłym (nie gorącym) miejscu do całkowitego wyschnięcia, nie należy się niecierpliwić. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być szkodliwe dla telefonu.
  • Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przetrzeć suchą szmatką bawełnianą.
  • Po tym wszystkim należy włożyć kartę SIM a następnie wykonać poniższe czynności z baterią.
  • Oczywiście bateria nie nadaje się do użytku, prawdopodobnie jest rozładowana całkowicie. Po dokładnym umyciu należy baterię delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki. Woda nie służy elektronice, ale dobra bateria powinna jeszcze odżyć.
  • Wówczas masz już gotowy telefon do użytkowania.

Jest to sposób, który pomógł mi kiedyś z zalanym telefonem. Spróbować zawsze warto. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za w/w porady.

dodał driff300:
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach żeby rozkręcać telefon i czyścić go własnoręcznie, a telefon był cały zanurzony w wodzie przez krótki czas można spróbować mniej zaawansowaną metodą mianowicie, po prostu wyjąć kartę pamięci, kartę sim, baterię otworzyć wszystkie zaślepki, zostawić w suchym miejscu i... czekać parę dni. Już dwa telefony tak odratowałem i działały później bez zarzutu, jednakże nie wiem jak się ma do tego dotykowy ekran.
Bardzo ważna rzecz to to co już Shrek napisał, ale powtórzę NIE NIECIERPLIWIĆ SIĘ I NIE WŁĄCZAĆ ZBYT WCZEŚNIE TELEFONU.
Jak ktoś mimo wszystko nadal boi się o telefon może zanieść go do komisu na kąpiel w wanience ultradźwiękowej (ale nie wiem jak to działa, czy pomaga po prostu o czymś takim słyszałem).
 

Tagi do tematu: Co zrobić z telefonem po zalaniu??
zalaniu, zrobić

Podobne wątki do: Co zrobić z telefonem po zalaniu??
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[5800] Co zrobić z baterią? Kret69 Pytania i Problemy z Symbianem 14 05-03-2012 17:34
[Mod] Jak zrobić 6 pulpitów zuzek8 Modyfikacje dla Symbian^3 0 11-10-2011 16:00
Co zrobić ze "świeżą" Nokijką? Cragmite Informacje ogólne 13 06-03-2010 11:58
Problem z telefonem po zalaniu borcio02 Pytania i Problemy z Symbianem 2 28-12-2009 22:14

Sprawdź także: Kod QR tematu
Rmf fm radio Zet online i inne w 5800
oraz
Ekran główny (Homecreen) od Vodafone
http://www.centrum-mobile.pl/showthread.php?t=5039

Uzytkownicy odwiedzili watek szukajac:
zalany telefon dotykowy, zamoczony telefon dotykowy, zalany telefon dotykowy samsung, jak wysuszyć telefon dotykowy, jak wysuszyć zalany telefon dotykowy, co zrobić z zalanym telefonem dotykowym, zalana karta sim, zalana komórka, co zrobić z zalanym telefonem, co zrobi po zalaniu telefonu, mokry telefon dotykowy, telefon po zalaniu co zrobic, zalany telefon dotykowy co zrobic, co zrobi z zalanym telefonem, co zrobić po zalaniu telefonu, zalany telefon co robić, zalana komrka, zalana komórka dotykowa, zalany telefon dotykowy co robić, utopiony telefon dotykowy, zalanie telefonu dotykowego, zalany telefon co robic, zalany iphone co robic, co zrobić z telefonem po zalaniu, zalany telefon co zrobić
Narzędzia wątku

Powered by vBulletin
Copyright ® 2011 vBulletin Solutions, Inc.
Copyright © Centrum-Mobile.pl 2010 - 2019
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:06.