Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone (http://www.centrum-mobile.pl/index.php)
-   Pytania i Problemy z Symbianem (http://www.centrum-mobile.pl/pytania-i-problemy-z-symbianem-f16.html)
-   -   Dziwny problem z tel (wyświetlacz, soft) (http://www.centrum-mobile.pl/pytania-i-problemy-z-symbianem/10140-dziwny-problem-z-tel-wyswietlacz-soft.html)

diabel199432 29-11-2010 15:56

Dziwny problem z tel (wyświetlacz, soft)
 
Witam.
Otóż mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać... Z moim 5800 coś się stało i zrobił się czarny ekran, podświetlało tylko klawisze dolne oraz ten górny od aplikacji. Początek myślałem, że soft, wgrałem nowy JAFem, ale nie pomógł. Zakupiłem oraz wymieniłem wyświetlacz i też nic ;kwasny Kilka razy za pomocą JAFa wgrywałem soft i to samo zawsze, czyli ekran czarny, przy 1. uruchamianiu jest muzyczka Nokii, ale już po zrobieniu hard reset guzikami lub wyłączeniu telefonu i włączeniu od nowa, nie ma już muzyczki. Raz nawet udało mi się odpalić tak, że był ekran na telewizorze, ale po wejściu w jakąś opcję znikł i już nie wyświetla...

Czy możecie mi powiedzieć co może być grane z tym tel? Soft jaki wgrywałem to: v51.0.006

MISZCZ_KURDE 03-12-2010 15:12

Witam, mam ten sam problem. Wcześniej robiło mi się takie coś, że jak klikałem coś z lewej strony wyświetlacza to wciskało coś po prawej, np zamiast 4 to wciskało 6. Rozkręciłem wszystko na częsci pierwsze, złożyłem i działało poprawnie. Jednak taki efekt długo się nie utrzymał i kilka dni później było znowu to samo, a dzisiaj ekran jest całkiem czarny tak jak to opisuje kolega wyżej... Tel nie był zalany, wyświetlacz nie jest pęknięty, więc nie wiem czy to wina softu czy wyświetlacza :/

aresza20 03-12-2010 17:16

MISZCZ_KURDE Co do tego że - jak wciskałeś klawisz 4 to wskakiwał 6 wystarczyło może zrobic kalibracje ekranu ? Mi przy minusowych temperaturach robi się też czarny ekran , natomiast gdy już sie zagrzeje w pomieszczeniu widac wszystko normalnie :) Dziwna sprawa;)

MISZCZ_KURDE 03-12-2010 20:42

Nie, kalibracja była w porządku. Może również lcd poczarniał od temperatury ?

/otóż dzisiaj postanowiłem po raz X rozkręcić na części i złożyć ponownie, jednak po zdjęciu tego bocznego paska zobaczyłem czy pójdzie, i udało się, telefon zadziałał :) więc w tym przypadku winę ponosiło zbyt mocne przykręcenie śrubek. Mam nadzieję że ty razem tel pożyje trochę dłużej. pozdrawiam ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Search Engine Optimization by vBSEO
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright © Centrum-Mobile.pl 2010 - 2014