PDA

Zobacz pełną wersję : Odświeżanie biblioteki multimediów w telefonach Nokia


Smiszny
30-11-2010, 15:42
Od niedawna posiadam telefon komórkowy Nokia XpressMusic 5530, a że czasami lubię sobie posłuchać muzyki albo jakiegoś audiobooka, to dość szybko znalazłem mały błąd dotyczący odświeżania biblioteki multimediów. Opisany tu problem dotyczy też innych telefonów Nokia z systemem Symbian.

Oprogramowanie telefonu wymaga, aby po wgraniu do pamięci (na przykład karty) plików multimedialnym (mp3, video itp), odświeżyć bibliotekę multimediów. W przypadku plików mp3 zczytywane są wszystkie informacje o utworach (IDTag) i budowana jest baza, która pozwala później poruszać się w bibliotece wybierając sortowanie po albumach, wykonawcach czy gatunkach.

Błąd polega na tym, że po skasowaniu plików z telefonu (na przykład domyślnych mp3) i odświeżeniu biblioteki, nadal pozostają albumy, do których przypisane były skasowane utwory. I nijak nie można się ich pozbyć z poziomu telefonu.

Sprawę rozwiązuje ręczne wykasowanie kilku folderów prywatnych. Należy podłaczyć telefon do komputera w trybie "pamięć masowa" i skasować zawartość następujących folderów:

\private\101FFC31\
\private\101f8857\Cache\E\
\private\101ffca9\
\private\10281e17\

W ostatnim folderze zwykle są 4 pliki - 2 dotyczą plików mp3, a kolejne 2 podcastów. Należy pozbyć się przynajmniej plików mpxv2_2.db i mpxv2_2.db-journal (dla plików mp3).

Teraz wystarczy odłączyć telefon od komputera i odświezyć bibliotekę multimediów.

Jeśli macie problem z wyświetleniem zawartości folderów prywatnych na karcie pamięci, w komputerze należy włączyć wyświetlanie ukrytych plików.


Autor: burial
Źródło: Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Driff
30-11-2010, 19:12
Warto dodać, że dzieję się tak tylko na zasyfionych telefonach. Ja nigdy nie miałem takiego problemu.