PDA

Zobacz pełną wersję : Twórcy MeeGo pod szyldem Jolla podpisują umowę z chińskim dystrybutorem D.Phone


Potok666
17-07-2012, 13:11
MeeGo to system operacyjny Nokii, który miał być następcą Symbiana. Jednak zamiast tego Nokia postanowiła wejść w układ z Microsoftem i jego Windows Phone.
System MeeGo mimo wszystko doczekał się jednego smartfona z logo Nokii – mowa o modelu N9, protoplaście serii Lumia. Lumia 800 oraz N9 z zewnątrz wyglądają niemal identycznie. Jednak od czerwca 2011 roku nie pojawiło się żadne nowe urządzenie z MeeGo, a ekipa odpowiedzialna za system wydała w tym miesiącu ostatnią prawdopodobnie aktualizację MeeGo dla N9 i opuściła Nokię.

http://www.chip.pl/images/2012/07/17/nokian9group.jpeg/image_full

Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że byli pracownicy nie postanowili porzucić projektu nad którym pracowali – założyli firmę Jolla. Teraz okazuje się, że bardzo młoda firma podpisała umowę dużą z siecią chińskich sklepów D.Phone – 2 tysiące placówek na terenie kraju. Oznacza to, że być może jest jeszcze szansa dla uwielbianego przez niektórych systemu operacyjnego MeeGo.

Póki co obie firmy wyrażają zadowolenie. Prezes Jolla twierdzi, że to pozwoli firmie się rozwinąć, zaś szef D.Phone cieszy się z faktu, iż użytkownicy dostaną świeży i unikalny produkt. Życzymy powodzenia.

Źródło:
chip.pl