PDA

Zobacz pełną wersję : Nokia Phi - godny następca Lumii?


NokiaUser
09-08-2012, 16:16
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29659/nokia-phi-telepolis.jpeg
(fot. Telepolis)
Do sieci trafiły informacje na temat następcy smartfonu Nokia Lumia 800. Urządzenie o nazwie roboczej Phi zaoferuje sporo nowości w świecie Windows Phone.
Nokia Phi ma mieć ekran większy niż Lumia 800, chociaż jego rozmiar nie został potwierdzony. Oznacza to, że telefon będzie najprawdopodobniej grubszy i cięższy od pierwowzoru. Podobnie jak w przypadku poprzednika, ekran pokryty zostanie lekko wypukłym szkłem. Znajdziemy tutaj również jednolitą obudowę wykonaną z polikarbonu. W związku z tym bateria w Phi nie będzie wymienna.
Na przednim panelu dostępne będą trzy dotykowe klawisze systemowe, standardowe dla telefonów z Windows Phone. Na prawym boku znajdą się cztery klawisze sprzętowe - dwa głośności, zasilania oraz spust aparatu fotograficznego. Pojawi się również wejście dla kart microSDHC. Jednak to nie koniec nowości.
Telefon pracować będzie pod kontrolą systemu Windows Phone 8, a napędzać ma go czterordzeniowy procesor Qualcomm. Transmisja danych możliwa ma być za pomocą łączności LTE. Bezprzewodowo będzie można również dokonywać m.in. płatności dzięki wbudowanemu modułowi NFC.
Telefon ma zostać zaprezentowany najprawdopodobniej podczas konferencji Nokia World 2012, która trwać będzie od 5. do 6. września w Helsinkach.
źródło:TELEPOLIS/wp.pl tech
Ten temat wskazał Sztandar18 :)