PDA

Zobacz pełną wersję : Nokia Lumia 920 swoją grubość zawdzięcza… soczewce aparatu


Potok666
02-10-2012, 21:16
http://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2012/09/lumia920-thickness.jpg

Co jest dla nas najważniejsze przy wyborze nowego smartfona? – to pytanie zadaje sobie niemal każdy przed wymianą telefonu na nowy. Ostatnimi czasy pojawiło się wiele porównań topowych modeli takich jak Nokia Lumia 920, iPhone 5 czy też Samsung Galaxy S3. Pod względem innowacyjności niezaprzeczalnie prowadziła Lumia 920 z jej technologią PureView, ekranem dotykowym który można obsługiwać nawet w rękawiczkach, czy też z użyciem np. klucza, oraz możliwością ładowania bezprzewodowego. Nie skończyło się oczywiście na samych zachwytach. Pojawiło się wiele narzekań na wagę, oraz wymiary urządzenia. Dziś skupimy się na tym dlaczego Lumia 920 nabawiła się otyłości.

Lumia 920 ma 10.7 mm grubości, to o 0.8 mm mniej niż Lumia 900 i o 1.4 mm mniej niż Lumia 800. Wydawać by się więc mogło, że jest to niewiele, jednak w dzisiejszych czasach idealna grubość urządzenia plasuje się w okolicach 8 mm. Okazuje się, że przyczyną otyłości jest zastosowana soczewka aparatu, której grubość wynosi 7 mm. Przypomnę że jest to markowa optyka firmy Carl Zeiss z matrycą o rozdzielczości 8.7 Mpix, która oferuję optyczną stabilizację obrazu, przesłonę f/2.0, ekwiwalent ogniskowej 26mm (16:9) oraz sensor BSI. Dzięki temu otrzymujemy niesamowitej jakości (jak na smartfon) zdjęcia oraz filmy wykonane nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Można by rzec: „coś za coś”. Osoby którym zdarza się częściej niż od czasu do czasu wykonać zdjęcie telefonem na pewno będą zadowolone. Inni, albo to przecierpią, albo wybiorą inny model.

Źródło:
windows-phone.pl