PDA

Zobacz pełną wersję : Nokia Xpress, czyli przeglądarka która kompresuje dane


Potok666
04-10-2012, 16:04
http://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2012/10/0.jpg

Wczoraj wieczorem Nokia zaprezentowała kolejną aplikację dostępną na wyłączność dla swoich smartfonów – Nokia Xpress for Lumia. Aplikacja ta jest alternatywną przeglądarką na system Windows Phone. Osoby, którym brakuje Opery Mini na Windows Phone na pewno się ucieszą, ponieważ przeglądarka ta działa bardzo podobnie. Serwery Nokii zajmują się optymalizacją stron, tak aby prezentowały się one niemal identycznie jak oryginalne, przy czym wymagają mniejszej o nawet 85% ilości pobranych danych. Zaprezentowana wersja jest w fazie BETA, więc mogą występować w niej błędy i niedociągnięcia.

Nie tylko kompresja danych ma przyciągnąć użytkowników. Nokia Xpress oferuje również:
- Data Usage Monitoring – pokazuje ile danych zaoszczędziliśmy
- Saved Pages – umożliwia zapisane dowolnej strony do pamięci wewnętrznej urządzenia, tak abyśmy mogli obejrzeć ją nawet wtedy, kiedy nie mamy dostępu do internetu; zapisane strony można przypiąć jako kafelek do ekranu głównego
- Save to SkyDrive – umożliwia zapisanie wielu formatów plików na nasze konto SkyDrive, a następnie dzielenie się nimi ze znajomymi (MP4, PDF i inne są obsługiwane)
- Magazine – funkcja ta automatycznie formatuje zapisane kanały RSS, tak aby przypominały gazetę infernetową
- QuickLinks – automatycznie dodaje do ekranu głównego aplikacje strony które odwiedzamy najczęściej
- Smart & Easy Discovery – umożliwia zaznaczenie wybranego słowa/zdania i wyszukanie jego w szybki sposób w serwisach: Wikipedia, Bing i YouTube
- Translations – umożliwia tłumaczenie stron, niestety aktualnie nie jest dostępna możliwość tłumaczenia na język polski.

Więcej o samej aplikacji można dowiedzieć się z dedykowanej strony w serwisie Nokia Beta Labs. Link do pobrania (działa jedynie bezpośrednio z telefonu):
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Źródło:
windows-phone.pl