PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb „wysokiego kontrastu” w Windows Phone 8


Potok666
16-10-2012, 15:04
http://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2012/10/8s-wysoki-kontrast.jpg

Lato co prawda już za nami, ale pewnie każdy doskonale wie jak czasem ciężko jest cokolwiek zobaczyć na dużym wyświetlaczu smartphone’a w mocno słoneczne dni. Głównie jasność wyświetlacza odgrywa tutaj kluczową rolę, ale jak pokazuje pewien test, który już mogliście u nas ujrzeć, im jaśniej nie oznacza najlepiej. Tak to w dużym zaokrągleniu wygląda z poziomu technicznego wyświetlacza. Teraz przyszła pora na pomoc ze strony oprogramowania. I tu doskonale może sprawdzić się Windows Phone 8.

Programiści Microsoftu postanowili wprowadzić do najnowszych „mobilnych okienek” nowy tryb wyświetlania systemu, który ustawia odpowiednio barwy interfejsu tak, aby uzyskać jak największy kontrast (oczywiście czarny z białym). Jako, że sam interfejs (ś.p.) MetroUI doskonale sprawdza się w ostrym słońcu to po dodaniu takiej możliwości obsługa telefonu w lato powinna stanowić coraz mniejszy problem w porównaniu do tego co obecnie możemy obserwować. Ta funkcja doskonale także sprawdzi się dla osób, które mają problemy ze wzrokiem. Dużo łatwiej poradzą sobie one z obsługą urządzenia, które wyświetla głównie dwa „przeciwne sobie” kolory.

Doskonale to widać a przykładzie HTC 8S gdzie nawet kolor obudowy dopasowano do trybu wysokiego kontrastu. Sam tryb można włączyć jednym „przyciskiem” w ustawieniach. Patrząc na zdjęcia można stwierdzić, że jest to bardzo dobra alternatywa dla obecnie promowanych różnokolorowych obudów i kafelek.

http://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2012/10/8s-wysoki-kontrast2.jpg

Źródło:
windows-phone.pl

Dixxi
18-10-2012, 14:17
W końcu nie będzie trzeba jedna ręką zaslaniac, a druga robić coś w telefonie :P