PDA

Zobacz pełną wersję : easyCALL.pl: dzwoń przez VoIP na Androidzie


asik3
23-10-2012, 12:00
easyCALL.pl – największy polski operator VoIP – udostępnił autorską, darmową aplikację do dzwonienia przez VoIP z urządzeń z systemem Android. Premierę programu operator wspiera oferując 10 gratisowych minut na rozmowy dla nowych użytkowników zarejestrowanych przez aplikację.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzDFKy-2-uUMBFBe1mYQJ9GZrP5GtgHKh7Jkwkjg4MirHWRKlk4g

Aplikację easyCALL.pl na Androida można pobrać za darmo ze strony Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników., a wkrótce także z Google Play. Przy pomocy aplikacji możemy wykonywać nielimitowane, bezpłatne połączenia wewnątrz sieci easyCALL.pl, a także dzwonić po bardzo niskich stawkach na inne numery. Warto dodać, że takiej funkcji nie zaoferował do tej pory jeszcze żaden z polskich operatorów VoIP w swoich autorskich aplikacjach na Androida. Oprócz możliwości dzwonienia, program easyCALL.pl umożliwia też przeglądanie billingów i realizowanie podstawowych funkcji administrowania kontem - np. zastrzeganie własnego numeru, czy blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych.

Z aplikacji mogą dzwonić wszyscy zarejestrowani użytkownicy easyCALL.pl, którzy zainstalują program i mają dostęp do internetu przez WiFi lub sieć 3G. Aplikacja umożliwia także założenie konta w easyCALL.pl nowym użytkownikom. W procesie rejestracji otrzymują oni za darmo numer telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej oraz 10 minut na połączenia. Minuty te są wyliczone według stawki za połączenia na telefony stacjonarne w Polsce, czyli 8 groszy brutto za minutę, z sekundowym naliczaniem rozmów.

Oficjalna premiera aplikacji została poprzedzona testami jej wersji beta, które przeprowadzili fani profilu easyCALL.pl na Facebooku (Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.). Zgłaszali oni swoje uwagi i propozycje nowych funkcji do aplikacji w ramach konkursu easyCALL.pl dla betatesterów. Najbardziej aktywna osoba została nagrodzona tabletem Manta MID 13. Konkurs trwał przez ostatni tydzień września br.

„Urządzenia mobilne, w tym w szczególności te z systemem Androidem, zyskują coraz większą popularność w Polsce. Dla wielu osób to obecnie podstawowy sposób korzystania z bezprzewodowego internetu w domu czy biurze. Dzięki naszej aplikacji wszystkie te osoby mogą od teraz w wygodny dla siebie sposób i bardzo tanio dzwonić ze swojego smartfonu czy tabletu, rozmawiać za darmo z innymi użytkownikami easyCALL.pl, a także zarządzać własnym kontem. Dzięki aplikacji, można także odbierać i wykonywać połączenia w zasięgu sieci WiFi zagranicą, co pozwala na uniknięcie kosztów roamingu” - powiedział Michał Jakubowski, Prezes Zarządu easyCALL.pl SA.

Przedstawiciel easyCALL.pl zapowiada też, że w przyszłości firma planuje rozwój aplikacji na Androida o nowe funkcje, jak również tworzenie wersji na inne mobilne systemy operacyjne.

Potok666
23-10-2012, 15:31
Bardzo miło że ktoś zainteresował się i wstawił newsa, trzymać tak dalej!! : ) Ale trzeba pamiętać żeby dopisać źródło na końcu newsa
:) Chyba że artykuł napisałeś sam :)

zewnętrzne linki też kodujemy "[c ode]link[/c ode]" (usunąć spacje) lub znaleść taki znaczek http://www.centrum-mobile.pl/images/cm/editor/code.gif