PDA

Zobacz pełną wersję : Microsoft wprowadza na polski rynek system Windows 8


Potok666
25-10-2012, 18:19
Microsoft poinformował dzisiaj, że system Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce i na całym świecie.

http://www.chip.pl/images/2012/06/19/about1.jpg/image_full

Od piątku, 26 października, konsumenci i firmy z całego świata mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego - Windows 8: nowy interfejs użytkownika oraz szeroką gamę aplikacji ze sklepu Windows Store. Obecnie na rynku jest ponad 1000 urządzeń certyfikowanych do działania na systemie Windows 8.System Windows 8 jest dostępny w ponad 140 krajach, został przetłumaczony na 37 wersji językowych. Wersję trial (90 dni) można pobrać ze strony producenta.

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Wersja biznesowa – Windows 8 Enterprise – oferuje natomiast nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache,
a także ulepszone, kompleksowe zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje jak BitLocker czy AppLocker. W tym samym dniu swoją premierę ma także Windows RT, nowy członek rodziny Windows, stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM.

Windows 8 oferuje nowy, szybki i płynny Ekran Startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest również
w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10, zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive i innych usług Live.

Dostępność i ceny

Wszyscy zainteresowani najnowszą odsłoną Windows mogą skorzystać z oferty nowych urządzeń lub zaktualizować swoje dotychczasowe komputery. Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 249 zł (lub 129 złotych w wersji elektronicznej).

Ponadto użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, dostępnej pod tym linkiem, w cenie detalicznej 69 pln.
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Źródło:
chip.pl

grzyb
25-10-2012, 18:36
129 zł całkiem przyjemna cena. Myślę, że jakby to porządnie rozreklamować to dużo osób by się skusiło.

brainoconer
25-10-2012, 20:25
Windowsa 8 to ja mam już od sierpnia z msdn ;)

LuziQ
25-10-2012, 20:26
Ja na Win8 siedzę jakoś od 2-3 dni na lapku (wersja PLK), a na stacjonarce jakiś miesiąc (ENG) [All hail msdnaa!]. Powiem że pracuje się przyjemnie. Płynność działania jest na poziomie Siódemki, o ile nie wyższa. Ciężko na początku było się przyzwyczaić do kafelków Menu Start, ale teraz po obczajeniu co, gdzie, jak, jest w porządku. Siódemka na lapku potrafiła wciągnąć na starcie po załadowaniu wszystkich sterowników około 1,1-1,3GB Ramu. Win8 po uruchomieniu bierze jakieś 800MB, tak więc jest różnica. Jak dla mnie system warty grzechu, ale eksperymentować radzę na innej partycji, żeby nie było żalu.
I mały zrzucik:
http://img6.imagebanana.com/img/gz96xwku/Zrzutekranu1.png