PDA

Zobacz pełną wersję : Microsoft uzyskał patent na trójwymiarowe kafle


Potok666
26-10-2012, 18:21
Bardzo możliwe, że „live tiles” staną się za niedługo jeszcze bardziej… „live” i to w trzech wymiarach. Microsoft chce bowiem aby w przyszłości możliwe stałą się obracanie kafli niczym kostek do gry a każda ze ścian takiej kostki zawierałaby innego rodzaju notyfikacje lub nawet niektóre funkcje danej aplikacji. Jeżeli przyjrzycie się poniższym zdjęciom zauważycie też, że znajdują się na nich nie tylko kafle, ale też obiekty cylindryczne, co oznacza, że będziemy mogli je nie tylko obracać, ale też przewijać. Mając więc przypięty na ekranie startowym kafel wiadomości obracając go moglibyśmy, np. odczytać ostatnio wysłaną/odebraną wiadomość lub stworzyć nowego SMS-a. Z kolei kafel 3D odpowiedzialny za hub muzyczny mógłby zawierać przyciski do sterowania odtwarzaczem. Możliwości jest całkiem sporo. Wniosek o uznanie takiego patentu został przez MS wystosowany w drugim kwartale 2012 a w trzecim został on zaakceptowany.

http://imageshack.us/a/img545/8199/3dtiles4.jpg
http://imageshack.us/a/img690/7782/3dtiles3.jpg
http://imageshack.us/a/img39/8207/3dtiles2.jpg
http://imageshack.us/a/img824/9181/3dtiles1.jpg
http://imageshack.us/a/img31/4311/3dtiles.jpg

Co również ciekawe, jak donosi MyNokiaBlog jakiś czas temu, konkretnie w kwietniu 2011, jeden z fanów (Peter) przedstawił im stworzony przez siebie koncept „obracających” się kafli, który prezentuje się bardzo podobnie do tego opatentowanego prze MS. Sprawdźcie poniższe wideo.

Live Cubes - YouTube

Sam pomysł wydaje się ciekawy a kafle 3D całkiem funkcjonalne. Problem w tym, żeby nie przesadzić i kafle nie stały się aż za bardzo „żywe.” Sam uwielbiam WP7 właśnie za „live tiles”, ale przeładowanie pulpitu obracającymi się na wszystkie strony elementami chyba nie jest dobrym pomysłem. Z umiarem i będzie OK.

Źródło:
wp7.com.pl