PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze lepszy multitasking w Galaxy S III!


Potok666
26-10-2012, 18:24
http://komorkomania.pl/images/2012/06/Galaxy-S-III-10-114443.jpg

Niedawno użytkownicy Galaxy S III dostali aktualizację do Androida Jelly Bean. Już wkrótce kolejne nowości zawitają do ich telefonów. Szykuje się bowiem update, która przyniesie sporą poprawę w kwestii wielozadaniowości.

Chodzi oczywiście o funkcję multi-window, znaną z modeli Galaxy Note 2 i Galaxy Note 10.1. Pozwala ona na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie i rozdzielenie ich na ekranie. Jest to więc multitasking w dużo lepszej postaci niż obecnie stosowany w telefonach z Androidem. Niestety, słowa nie oddają w pełni komfortu, jaki daje takie rozwiązanie. Dlatego obejrzyjcie poniższy materiał.

Galaxy Note 2 multi-window - YouTube

Multi-window sprawuje się znakomicie w przypadku dużych wyświetlaczy tabletów. Myślę, że sprawdzi się ona również w Galaxy S III – jego ekran wcale nie jest taki mały. 4,8” to już spora powierzchnia. Bez problemu w trybie horyzontalnym powinno dać się uruchomić dwie aplikacje i wygodnie pracować. Jak jednak wspomniał Mateusz, należy pamiętać, że funkcja Samsunga ma pewne ograniczenia. Można dzielić ekran tylko między wybranymi aplikacjami – przeglądarka internetowa, klient poczty, Notatka S czy pakiet biurowy Polaris Office.

Multitasking to ważna rzecz, która od dawna dostępna jest w Androidzie. Cieszy mnie jednak niezmiernie, że teraz producenci przykładają większą uwagę do rozwiązań typu multi-window. Otwieranie i “minimalizowanie” aplikacji to nie to samo co praca na dwóch jednocześnie. Komfort jest nieporównywalnie większy, ale wszystko zależy od użytych programów i osobistych preferencji użytkownika.

Wydaje mi się więc, że multi-window w Galaxy S III to strzał w dziesiątkę. Jednocześnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to pewnego rodzaju odpowiedź na Optimusa G. W telefonie LG również jest podobna funkcja, nazywa się QSlide. Multi-window trafi do SGS III wraz z Androidem 4.1.2. Niestety, data aktualizacji jest nieznana. Według plotek nowe oprogramowanie powinno być gotowe do końca roku. Użytkownikom Galaxy S III pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło:
komorkomania.pl