PDA

Zobacz pełną wersję : Pracownik Google zgubił prototyp Nexusa 4 w... barze


Potok666
28-10-2012, 10:44
Jeden z pracowników firmy Google, który zapewne zajmuje się testami nowego sprzętu, zgubił prototyp najnowszego smartfona.

http://www.chip.pl/images/2012/10/28/googlephone003.jpg/image_full

Mający zadebiutować w poniedziałek (ale już wiemy, że premierę przełożono), smartfon Google Nexus 4 pojawił się nieco przedwcześnie w Internecie. Wszystko za sprawą niezbyt roztropnego pracownika firmy z Mountain View, który zgubił prototyp urządzenia w barze.
Jamin Barton, barman w jednym z barów w San Francisco, znalazł zgubę, ale nie był początkowo świadomy, iż jest to niewydany jeszcze na rynek Nexus 4. Telefon nie miał karty SIM, ale miał logo Google i naklejkę z informacją "nie na sprzedaż". Jeden ze stałych bywalców baru, Dave, oswojony z najnowszymi technologiami, postanowił zadzwonić do Google i powiadomić ich o zgubie. Tym samym uruchomił niezbyt przyjemny dla siebie splot wydarzeń, w których główne skrzypce grała policja i specjaliści ds. bezpieczeństwa w Google.

Ostatecznie telefon wylądował w rękach Briana Katza, głównego menadżera ds. badań i wywiadu, ale zdjęcia prototypu wylądowały w Sieci. Ponoć Katz oferował barmanowi darmowy smartfon w zamian za niepublikowanie zdjęć urządzenia w Internecie, ale Jamin wybrał ofertę serwisu Wired, który zapłacił mu za możliwość opublikowania zdjęć na swojej witrynie.

Podobne sytuacje miały już miejsce. W 2010 roku zgubiono prototyp iPhone'a w jednym z kalifornijskich barów, co skończyło się ogromnymi problemami redaktora serwisu Gizmodo. W 2011 roku miała miejsce podobna sytuacja.

Źródło:
chip.pl