PDA

Zobacz pełną wersję : Windows Phone 7.8 to nie tylko nowy ekran startowy


NokiaUser
15-11-2012, 17:54
Windows Phone 7.8 pojawi się jako aktualizacja dla smartfonów z Windows Phone 7 najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Co wniesie do tych urządzeń?
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2012/11/resolveuid/f954158c9b3b72197e269e36a1090798/image_full
Windows Phone 7.8 wciąż owiany jest tajemnicą. Microsoft zdradził nam bardzo niewiele, informując, że jedną ze zmian będzie nowy ekran startowy, taki sam, jak w Windows Phone 8, umożliwiający zmianę rozmiaru kafelków. Ale Nokia zdradziła nieco więcej, „gubiąc” w Internecie prezentację zdradzającą część z nowości.

Między innymi, uaktualniony zostanie Internet Explorer. Niestety, nie do wersji dziesiątej, ale sama przeglądarka ma być lepiej zabezpieczona. Dodane też zostaną nowe kolory do personalizacji systemu, dając w sumei dwadzieścia możliwości. Dostaniemy też wbudowany edytor plików MP3, umożliwiający dodawanie niestandardowych dzwonków w banalny sposób.

Dojdzie też funkcja znana z Windows Phone 8: otwarte API ekranu blokady, co pozwoli aplikacjom na wyświetlanie na nim ilustrowanych informacji zamiast tapety.

Nokia przygotuje też własne aplikacje, które będą dostępne dla smartfonów Lumia, które zostaną zaktualizowane do Windows Phone 7.8. Należą do nich usprawniony Transfer Kontaktów a także możliwość wysyłania plików przez Bluetooth.

Inne nowe funkcje Windows Phone 7.8 na razie nie są znane.

źródło:chip.pl

Potok666
15-11-2012, 17:55
http://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2012/11/000953nettfjd3fdomdqj3_134454.png

W dniu dzisiejszym do sieci wyciekł slajd szkoleniowy firmy Nokia. Dowiadujemy się z niego między innymi jakie nowości przyniesie nadchodząca aktualizacja Windows Phone 7.8.

Oprócz nowego ekranu głównego z dostępnymi trzema rozmiarami kafelków aktualizacja systemu przyniesie także usprawnienia ekranu blokady (możliwe, że mowa o konfigurowalnych powiadomieniach i ich większej liczbie), tapety Bing, 20 nowych wariantów kolorystycznych dla kafelów oraz aktualizacje zabezpieczeń dla przeglądarki Internet Explorer.

Dodatkowo Nokia Collection urośnie w siłę, dzięki kolejnym aplikacjom, lub aktualizacjom już istniejących aplikacji:
udostępniona zostanie aplikacja która pozwoli na tworzenie dzwonków z plików MP3 dostępnych na telefonie
aplikacja Udostępnianie kontaktów doczeka się aktualizacji, rozszerzającej jej możliwości o wysyłanie wizytówek przez Bluetooth
pojawi się aplikacja pozwalająca na przesyłanie plików multimedialnych przez bluetooth
aplikacja Aparat-Dodatki zostanie zaktualizowana, ulepszeniu ma ulec przede wszystkim funkcja Inteligentne zdjęcie grupy
kolejną nową aplikacją będzie Cinemagraph, która służy ona do robienia animacji „gifów” wprost z naszego smartfona, w akcji mogliśmy ją zobaczyć podczas prezentacji smartfona Lumia 920

Nikt nie zaprzeczy, że Nokia najbardziej ze wszystkich producentów smartfonów z systemem Windows Phone dba o swoich użytkowników.

Źródło:
windows-phone.pl

Mnie te informacje cieszą, tym bardziej że mam w domu dwie lumie 610 i 610 NFC :)