PDA

Zobacz pełną wersję : Lumia 820 vs rękawiczki – czy super czuły ekran działa?


Potok666
16-12-2012, 22:39
Może nie każdy z Was wie, ale Lumia 820 podobnie jak 920-stka posiada bardzo czuły ekran, który według Nokii umożliwia korzystanie z telefonu nawet w rękawiczkach. W zimie, kiedy temperatury spadają grubo poniżej zera, to funkcja bardziej niż pożądana. Pytanie tylko czy to zwykły chwyt marketingowy czy rzeczywiście coś co działa i z czego możemy skorzystać. Pora to sprawdzić. 820-stka, która dostaliśmy do testów zmierzyć się będzie musiała z czterema parami rękawic.

- cienkimi wełnianymi

- dość grubymi wełnianymi

- narciarsko-snowboardowymi pokrytymi gumą

- rękawicą do… pieczenia

Jak z tej potyczki wyszła 820 możecie sprawdzić na wideo. Z góry przepraszam za ogólną jakość i wkonanie, ale cyfrówkę i statyw musiałem zastąpić prowizorycznym zestawem: Lumia 800 + uchwyt do nawigacji Trochę ciężko było to ogarnąć, ale film myślę pokazuje to co chciałem sprawdzić.

Test: Nokia Lumia 820 vs rekawiczki - wp7.com.pl - YouTube

Jak widać cienkie rękawiczki to dla Lumii 820 żaden problem. Schody zaczęły dopiero przy grubszej wełnianej, zimowej parze, z która na początku ekran nie mógł sobie poradzić. Dziwne, bo przy drugiej próbie, było już dużo lepiej. Być może to jeszcze problemy z oprogramowaniem albo wina mojego modelu. Technologia sama w sobie ciekawa, niemniej jednak wymagająca jeszcze dopracowania, bo nie działa w 100% sprawnie

Wzięte z: wp7.com.pl