PDA

Zobacz pełną wersję : Smartfon z andoidem dla seniora :D


Derbi_senda
07-01-2013, 17:17
http://4.bp.blogspot.com/-Bpes_nA0w6U/T7cZ5Z8NKRI/AAAAAAAADds/IbTfjJkkwag/s1600/Raku-Raku-F12-D-smartphone.jpg Na początku tego roku japońska korporacja Fujitsu powiększyła asortyment smartfonów o model Raku Raku dedykowany osobom starszym. Początkowo sprzęt zadebiutował na rodzimym rynku producenta, toteż osoby nim zainteresowane miały małe pole do manewru, jednak docierają do nas informacje, iż Fujitsu planuje walczyć o klienta ze Starego Kontynentu oraz Stanów Zjednoczonych, a to będzie pierwsza propozycja firmy w nadchodzącym 2013 roku.
Fujitsu ma ambicje stać się bardziej popularny nie tylko na swoim rynku, podobnie jak Panasonic, który poległ i w konsekwencji zrezygnował z Europy. Japończycy mają zamiar do 2014 roku dostarczyć 10 milionów słuchawek i miejmy nadzieję, że im się to uda bo niektóre są na prawdę niesamowite.
Fujitsu Raku Raku to smartfon oparty o system Google Android 4.0 w wersji Ice Cream Sandwich, który na potrzeby stworzenia jeszcze bardziej przyjaznej platformy dla seniorów został zmodyfikowany przez producenta, oferując większe ikony oraz tekst na ekranie głównym. Interfejs ogranicza również mnogość aplikacji oferując prognozę pogody, dialer, książkę adresową czy też dostęp do wiadomości e-mail. Nie zabraknie również takich funkcji, jak redukcja szumów czy też możliwość spowolnienia głosu rozmówcy aby ten był dla nas bardziej zrozumiały. Nie wiadomo, które z tych usprawnień zagoszczą w wersji międzynarodowej oraz kiedy możemy spodziewać się premiery. Nie ma słowa również o detalicznej cenie urządzenia. Moim zdaniem najlepszy fon dla seniora to myPhone 1065 > Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.