PDA

Zobacz pełną wersję : Aplikacja pozwalająca na pełne kodowanie rozmów i wiadomości od Silent Circle


Derbi_senda
23-01-2013, 17:42
http://android.com.pl/images/user-images/5hamann/2013/01/silent-circle-silent-phone-540-482x540-446x500.jpg
Bezpieczeństwo jest kwestią niezwykle ważną dla każdego. Są jednak osoby, dla których bezpieczeństwo to jest ważne nie tylko w sprawach prywatnych ale i służbowych. Czasami od tego bezpieczeństwa zależy bardzo dużo. Wychodząc na przeciw tym potrzebom firma Silent Circle opracowała aplikację dla systemu Android pozwalającą na szyfrowanie wiadomości i rozmów wykonywanych z naszych smartfonów.

Aplikacja działa jak typowy komunikator korzystający z transmisji danych w telefonie komórkowym, jednakże wykorzystuje TLS i ZRTP do zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych informacji. Program dostępny jest w Google Play, aktualna wersja to 1.1.2 a jej rozmiar to 2,5 MB. Miesięczna subskrypcja pozwalająca na korzystanie z usługi „inside circle” czyli pomiędzy użytkownikami korzystającymi z aplikacji to koszt 20$. Jeśli ktoś życzy sobie, by nikt nie mógł „podsłuchać” rozmów wykonywanych do użytkowników niekorzystających z tej aplikacji, cena wzrasta do 29$.

Wymagania jakie należy spełnić, to posiadanie konta Silent Circle i wersja oprogramowania w smartfonie przynajmniej Gingerbread 2.3.3. Wchodząc na silentcircle.com można uzyskać 30-dniową wersję trial.
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Źródło : Slashgear.com