PDA

Zobacz pełną wersję : Nokia w końcu „na plusie”


Potok666
25-01-2013, 18:39
Wygląda na to, że ryzyko jakie podjął Fiński gigant pakując się w Windows Phone może się opłacić. A w każdym razie tak sugerują wyniki finansowe firmy, która po raz pierwszy od dłuuugiego okresu (od 2011!), odnotowała zysk. Dane za ostatni kwartał 2012 roku nie są może imponujące, ale z pewnością pozwalają bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. W ciągu ostatnich trzech miesięcy minionego roku Finom udało się w sumie sprzedać ponad 86 milionów telefonów i z pewnością spora w tym również zasługa serii Lumia i flagowego modelu 920. Ogólny przychód firmy w tym okresie to nieco ponad 8 miliardów euro, zysk jednak „tylko” ok. 440 milionów. W perspektywie roku Nokia jest nadal pod kreską, notując 2,3 miliarda euro straty.

Cieszy nas, że sytuacja Nokii się poprawia, cieszy tym bardziej, że oznacza to również po części udany eksperyment z Windows Phone i bardzo dobre przyjęcie nowej wersji mobilnych okienek. Nokia atakuje nie tylko high-endowymi telefonami jak Lumia 920, ale też ofertą dla mniej zamożnych i wymagających klientów. Wachlarz urządzeń jakie oferuje producent jest naprawdę imponujący, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę konkurencję z WP. Nokie kuszą całkiem solidnym wykonaniem, ekskluzywnymi aplikacjami oraz dużym wsparciem ze strony producenta. Od początku przyłączenia się do Microsoftu Nokia była i nadal jest najważniejszym zawodnikiem w drużynie Windows Phone. Cele na 2013 już dawno wytyczone a my możemy jedynie trzymać kciuki, by się udało i Nokia wróciła na stałe do gry, w której kiedyś była przecież tak dobra.

Wzięte z: wp7.com.pl

Nokia nareszcie jest na plusie to wspaniałą wiadomość, aby tak dalej :)

NokiaUser
26-01-2013, 08:20
I bardzo dobrze,szkoda by było,,żeby taka duża firma upadła.:)

Derbi_senda
26-01-2013, 19:00
Ja lubię nokie i sobie nie wyobrażam przyszłości bez noki

Henorek
26-01-2013, 19:17
Jak najbardziej zasługuje na to aby się utrzymać na rynku, mimo, że sam preferuje Androida na tą chwilę to cieszy mnie fakt, że ktoś robi solidne telefony z W8 na pokładzie.