PDA

Zobacz pełną wersję : FM Mobile - nowy hit czy kit?


Henorek
20-02-2013, 20:05
Postaram się Wam przybliżyć stosunkowo nową na rynku sieć, FM Mobile. Sam jestem jej bardzo zadowolonym użytkownikiem jednakże jestem w pełni świadom jej wad tak więc dostaniecie w miarę obiektywną recenzję. No to jedziemy :)

Na pewno wielu z Was nigdy o FM Mobile nie słyszała, ba, śmiem twierdzić, że nikt nie słyszał, dlaczego? Odpowiedź jest stosunkowo prosta, działa w innej sieci dystrybucji, mianowicie MLMie, zwanym inaczej marketingiem sieciowym, nie będę was zanudzał nudnym wykładem z ekonomii bo to nie ma sensu, uproszę to najlepiej jak potrafię.

To, że cena produktu a koszt produkcji nie mają ze sobą wiele wspólnego każdy wie, ale jakie są to stosunki to już nie bardzo. Otóż koszt produkcji to maksymalnie 20% ceny produktu, w przypadku perfum i leków jest jeszcze ciekawiej, bo maksimum to 5%. To gdzie reszta kasy? Idzie na reklamę i dystrybucję. MLM wycina te dwa ostatnie aspekty i zrzuca reklamę na ludzi takich jak ja, czyli takich którzy pokażą to znajomym, oczywiście mi za to płacą ale nie to jest tematem tej recenzji.

Ok, czyli sprowadza się to do tego, FM Mobile nie ma salonów, wszystkie formalności załatwia się przez konsultantów przez co odpada im mnóstwo kosztów, nie musi też stawiać swojej infrastruktury, używa tej plusa, odpadają kolejne koszty, co się na to przekłada? Bardzo ciekawa oferta oczywiście.

Powiem wprost, oferta na kartę oraz abonamenty w których płacimy za minutę są totalnie do dupy, nie wyróżniają się niczym na tle konkurencji, często są nawet o wiele mniej korzystne (oczywiście jeśli nie mamy sporo znajomych w tej sieci, wtedy to ma sens bo koszt za minute do sieci to ZAWSZE 1gr).

Cała magia zaczyna się od FM 5.0, czyli modyfikacji formuły 4.0 Playa oraz od oferty pozwalającej obniżać sobie abonament do 1grosza/miesięcznie bez względu na to ile on wynosi.
http://img706.imageshack.us/img706/4623/uo0004i.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/4167/uo0005p.jpg

Jak widzimy stawki są ok, to zasadniczo kopia playa, gdzie więc hit? W polecaniu, polecając trzem osobom abonament za minimum 65zł (które to się nie opłacają więc polecamy FM79zł bez telefonu zwykle) dostajemy zniżkę do 1grosza miesięcznie na pół roku! Co przekłada się na to, że polecając 12osobom owy abonament mamy cały okres umowy za cenę pierwszego rachunku. Czyli jak widać najkorzystniej jest brać ten za 300zł i polecać ile wlezie. W najwyższym możliwym abonamencie mamy za złotówkę każdy telefon, niestety wyboru wielkiego nie ma, firma na razie współpracuje tylko z samsungiem i nokią, więc z topowych modeli mamy do dyspozycji Samsunga Galaxy SIII i najnowsze Lumie.

Szczegóły tutaj:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Dla chcącego nic trudnego, zawsze można wziąć S3, sprzedać i kupić sobie coś innego ;)

PLUSY:
+ kusząca oferta dla lubiących gadać
+ możliwość obniżenia kosztów
+ podpisując umowę mamy w pakiecie zniżkę hurtową na inne produkty firmy (perfumy, kosmetyki i chemie gospodarczą)
+ świetna obsługa klienta, można się targować itd :3 sam dostałem parę gratisów
+ polska firma

WADY:
- wszystkie oferty poza FM 5.0 są przeciętne, żeby nie powiedzieć, że totalnie do kitu
- wybór telefonów!

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania lub byłby zainteresowany ich ofertą, chętnie pomogę :)

alexlysy69
21-02-2013, 14:00
Strasznie zagmatwany ten system maja

kawakmx99
21-02-2013, 15:00
To nie wypali :P

alexlysy69
21-02-2013, 15:16
generalnie to taki AMWAY czy jak to się tam nazywało. W erze PLay który wprowadza coraz to nowe usługi w cenie abo nie maja szans na przebicie . Myślę ze jest to oferta bardziej skierowana do ludzi którzy tworzą to cale FM (wszak jest to firma która handluje chemia ) .

Henorek
21-02-2013, 17:31
Owszem, całość powstała z myślą o dystrybutorach FM, ja nim jestem więc opłaca mi się to o wiele bardziej niż zwykłemu szaraczkowi, jednakże firma teraz bardzo stawia na rozwój tej gałęzi więc możemy liczyć na to, że za jakiś czas będzie najlepsza pod każdym względem, play nigdy nie zaoferuje nic lepszego niż porządny mlm.