PDA

Zobacz pełną wersję : Galaxy S4 za mała czcionka


NokiaUser
08-07-2013, 11:22
Znajomy zakupił jakiś czas temu S4 i ma problem. Mianowicie jako że ma straszną rozdzielczość ekranu telefonu (FULL HD) wszelkie napisy w aplikacjach są strasznie małe. Znacie jakiś sposób na powiększenie tej czcionki wszędzie? Wiem ,że w ustawieniach Androida jest możliwość powiększenia czcionki ale jest to tylko w niektórych aplikacjach. Może jakiś programik lub coś?

Sztandar18
08-07-2013, 11:45
Ta aplikacja jest dobra
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Testowane na S II :)

cuma
16-04-2014, 18:33
Używam Galaxy S4 i9505 i czcionkę mogę ustawić wielkości ok. 0.5 cm. Poza tym są przecież opcje do powiększania czcionki w przeglądarce i specjalny tryb dla osób słabowidzących: Moje Urządzenie - Dostępność - Rozmiar Tekstu ( lub dodatkowo aktywować przycisk "Powiększanie" ). Naprawdę nie ma potrzeby instalować zewnętrznych aplikacji, bo to w zupełności wystarcza. Rozmiar tekstu jaki można osiągnąć to jakieś 7-8 mm. A jeżeli i to za mało, to zawsze można odpalić Talk Back albo Svox-a. Ten model ma wszystko, czego potrzebuje Twój kolega, żeby tekst był duży i czytelny.

NokiaUser
18-04-2014, 16:14
Wiem ,że w ustawieniach Androida jest możliwość powiększenia czcionki ale jest to tylko w niektórych aplikacjach. Może jakiś programik lub coś?

Tak, jak pisałem wiem że taka możliwość jest,ale nie we wszystkich programach pomaga. W chwili pisania tego postu telefony z rozdzielczością FULL HD nie były jeszcze tak popularne i wiele aplikacji nie wspierało tej rozdzielczości m.in kilka programów nawigacyjnych. Teraz jest już dużo lepiej praktycznie każda aplikacja jest dostosowana do dzisiejszych urządzeń. Słyszałem że aplikacja od Sztandara pomogła znajomemu już kilka razy, przekazuję wyrazy wdzięczności. :)