PDA

Zobacz pełną wersję : Samsung Mini 3- problem z pamięcią


master11
09-08-2014, 12:03
Witam.
Do dziś byłem szczęśliwym użytkownikiem telefonu Samsung Mini 3. Jednak dziś, przyszedł do mnie SMS, pojawił się komunikat, że brakuje miejsca. I rzeczywiście, po sprawdzeniu okazało się, że całe 4 gb są zajęte. Problem w tym, że nie mam żadnych aplikacji na telefonie (oprócz tych systemowych), a najwięcej waży system Android- ~20 mb. Wszystko co mam na telefonie może ważyć ~200 mb, a dostępnego miejsca jest przecież 20 razy więcej.
Jak to możliwe, że nagle coś zajęło mi tyle miejsca? Przez to nic nie mogę zainstalować, nawet odebrać smsów. Oczywiście telefon nic nie wykrywa... tylko to, że pamięć pełna oczywiście.
Proszę o pomoc.

bloody
09-08-2014, 15:12
Prawdopodobnie nie czyścisz telefonu na bieżąco, siedzisz w internecie co powoduje zapisywanie cache, cookies, obrazków z witryn itp w pamięci telefonu.

Telefony z systemem android działają bardzo podobnie do komputerów, trzeba je uruchamiać ponownie, to pomaga czyścic RAM, i przyśpiesza telefon po np dwudniowej pracy.

Jeżeli masz mało pamięci to polecam zrobić czyszczenie pamięci w ustawieniach. [ Ustawienia/Pamięć ] wybrać pamięć która jest zajęta i wyczyścić, można także wyczyścić wszystko, znaczy całą pamięć telefonu, i nie przyczyni się to do utraty systemu. Ale straci się wszystkie zapisane zdjęcia, utwory, filmy

alexlysy69
12-08-2014, 14:40
Bez sensu.
Wystarczy żeby wyczyscił pamięć podręczną i po sprawie ;-)
Wchodzisz pamięć, dalej pamięć podręczna
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/12/58ca4ed82ff097c8ca83b6a4eefc6a6e.jpg

Klikasz na tym telefon się spyta
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/12/50b703acb280543e788cffcf791d8dc6.jpg
Klikasz tak i po krzyku.

się napisało, się wysłało ;-)

NokiaUser
13-08-2014, 15:23
Ale i tak straci wszystko co na niej ma. :)
Pamięć wewnętrzna a przestrzeń systemowa to w moim przypadku 2 różne rzeczy. Myślę że skoro nawet SMSów nie da się odbierać to właśnie przestrzeń systemowa będzie pełna. A w takim wypadku najlepsze będzie wipe. Mógłbyś wejść do Ustawienia>Menadzer aplikacji (u CB być może nazywa się inaczej, ale myślę że wiesz o co mi chodzi ;) ) i powiedz, ile pokazuje Ci tu miejsca? Potem wejdź do dowolnego menadżera plików i tam zobacz ile Ci miejsca pokazuje.
Oczywiście i tak pewnie będziesz musiał wyczyścić pamięć wewnętrzną, skopiuj sobie co tam masz ważnego żeby tego nie stracić.
Pozdrawiam

alexlysy69
13-08-2014, 19:10
Czyszczenie pamięci podręcznej a vipe, to dwie różne rzeczy.
Więc niech zrobi czyszczenie podręcznej które nie wiąże się z utratą danych tak jak to pisze @NokiaUser .

się napisało, się wysłało ;-)

NokiaUser
15-08-2014, 11:11
Czy pamięć podręczna to nie jest inna nazwa RAMu? ;) Wtedy nic mu to nie da. :)
Może inaczej przedstawię sytuacje.
W moim telefonie dostępne są:
-przestrzeń systemowa(tu jest cały system, dane aplikacji)
-pamięć wewnętrzna(wrzucasz co chcesz)
-pamięć zewnętrzna(SD)

Sugeruję że przestrzeń systemowa jest zapchana, a pamięć wewnętrzna nie. Dlatego chcę żeby zobaczył w Menadżerze aplikacji ilość pamięci bo pokazuje on stan przestrzeni systemowej.

alexlysy69
15-08-2014, 14:07
A no @NokiaUser nie jest tak do końca jak mówisz . Cytuje "Pamięć podręczna dysku twardego przyspiesza dostęp do bardzo wolnej pamięci masowej (w porównaniu do pamięci RAM, do której dane są pobierane). Pamięć podręczna o wielkości od 128 KB do 64 MB jest zazwyczaj podzielona na dwie części: obszar podsystemu odpowiedzialnego za odczyt z wyprzedzeniem i buforowanie odczytu oraz mniejszy obszar opóźnionego zapisu. Dysk z kontrolerem komunikuje się magistralą szybszą niż najszybsze budowane dyski twarde – daje to możliwość przechowania danych w buforze i wysłania do kontrolera bez wykonywania cyklu dostępu do nośnika oraz wpływa pozytywnie na szybkość całego systemu."

Tak więc jak widzisz pamięć podręczna to nie tylko pamięć RAM Ale tez paięć podręczna dysku twardego , i pamięć podręczna przeglądarki która też się zapisuje w pamięci telefonu .