PDA

Zobacz pełną wersję : LG Arena vs Nokia 5800


pitipio
23-09-2009, 13:54
To mój pierwszy post ;) Zastanawiam się nad kupnem telefonu, a dokładniej lg Arena lub nokia 5800. Maam co do tego pytanie. Który wybrać ???? Wiem, że każdy użytkownik powie "bierz nokie", ale to nie o to chodzi. Proszę o ocenę subiektywną ;)

Iphone odpada przez politykę apple, wiiec nie mówcie mi nic tu także o iphonie :) Potrzębuję telefonu multimedialnego, nie tylko muzycznego (plusik dla Areny) ale i stabilnego(dla nokii +) Arena przykłania mnie jakby "nowość" wykonania, jest takim stylowym telefonem. 5800 przykłania zas swoimi opiniami użytkowników (może poprostu 5800 ma dużo zwolenników:) jak wiadomo, każdy chwali swój sprzęt, a użytkowników nokii jest więcej. Telefon dla nastolatka, szpanerski ;D musi przyciągać dziewczyny xD. Tak więc proszę o ocenę subiektywna :) ( może ktoś ma lg arene to niech się wypowie) i proszę jeszcze o pisanie o arenie plusy i minusy :) bo o nokii będzie wiele postów napewno :))

radek_1996
23-09-2009, 16:20
Jeżeli to ci pomoże w wyborze to mi w nokii nie podoba się obudowa. Trzeszczy jak mocniej ściśniesz telefon. ;)

Low
23-09-2009, 16:32
Oj już nie przesadzaj bo spora część nowszych jak i starszych telefonów ma właśnie problem z trzeszczeniem!


Co do pytanie LG Arena vs Nokia 5800 powiem że raczej postawiłbym na FIRMĘ Nokia (która jest za pewno bardziej sprawdzona).
W LG z wyglądu nie podoba mi się połączenie dwóch telefonów - Omni z iPhonem.
Minusem dla Areny jest na pewno brak jakiegokolwiek systemu oraz bateria (codzienne ładowanie wymuszone).

Poza tym sądzę że Arena w Polsce nie jest tak "rozwinięta" jak 5800 która przypomnę ostatnimi czasy wyśmienicie się sprzedaje!

lukis7
23-09-2009, 17:30
tak jak kolega wyżej. nokia jest bardziej sprawdzona bo telefony robi juz ho ho..
lg to firma ktora produkuje wszelakie sprzety, a nokia zajmuje sie tylko telefonami.
poza tym plusem nokii jest prosta obsluga, odtwarzacz (po aktualizacji do v30 jakosc dzwieku na korektorze mocne basy w sluchawkach jest miodzio), filmy nie tną,
minusem jest to ze nie odtwarza avi i divx nie wiem jak z areną
plusy areny: lepszy aparat, wyzsza rozdzielczosc

bierz sprawdzona nokie.. na forum znajdziesz duzo szczegolowych informacji :)

radek_1996
23-09-2009, 17:37
Nie przesadzam. Pisze o tym co mi się nie podoba. A co ma do Tego, żespora część nowszych jak i starszych telefonów ma właśnie problem z trzeszczeniem? Mowimy o dwóch konkretynych modelach, a w nokii obudowa ta trzeszczy.

pitipio
23-09-2009, 18:49
chodzi mi bardziej o tak multimedialne funkcje: dzwięk to zdecydowanie dla nokii. Bardzo ważne dla mnie w tym telefonie ma byc także granie w gry, na czym najwięcej spędzam czasu :)ma być również atrakcyjny wygląd (tutaj zdecydowanie ładniejsza Arena moim zdaniem) A więc telefon do gier który bardziej pasuje ???

White_Raven
23-09-2009, 19:07
odpowiem jak już niejednemu wcześniej...

do gier i wyględności.. a także słuchania muzyki lepsze jest psp czy DS...

a telefon jest do dzwonienia.. ;)

nie uznawałbym gry za funkcje multimedialną.. :> 5800 ma lepiej rozwiązany internet niż arena.. ale to subiektywna ocena.. :>

lukis7
24-09-2009, 15:40
gier na forum znajdziesz sporo.. "troche" czasu ci zajmie jak przejdziesz wszystkie.. na arenę chyba za duzo nie ma.. a po drugie do grania masz psp czy nintendo tak jak napisał white raven, bo telefonem sie nie zadowolisz jezeli chodzi o granie;)