PDA

Zobacz pełną wersję : eRepublik - Reklama popularnej gry przeglądarkowej


Hero
06-10-2009, 22:10
Erepublik to internetowa symulacja życia społecznego. Twórcy gry oferują nam Nowy Świat, na który każdy z nas ma wpływ. Po dołączeniu do zabawy stajemy się zwykłymi, szarymi obywatelami ePolski (oczywiście możemy mieszkać za granicą, ale gdzie idea patriotyzmu? Dziadek krzywo by na nas patrzył...) i tylko nasz trud, nasza praca, pozwoli nam wzbić się na szczyt kariery dziennikarskiej, biznesowej, wojskowej, czy też politycznej. Pracując przyczyniamy się do rozwoju gospodarki państwa, a jednocześnie zwiększamy stan własnego portfela. Trenujemy swą siłę w wojsku, aby w razie zagrożenia wojną – być na nią gotowym. Historia nauczyła nas zasady „Si vis pacem, para bellum” - „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”...

W skrócie: uczestniczysz w wojnach, pracujesz, możesz założyć własną firmę, gazetę, czy nawet partię polityczną. Jest sporo możliwości i właśnie to jest najciekawsze! Co więcej, Twój pracodawca jest takim samym graczem jak Ty, Twój prezydent jest graczem, posłowie to też gracze, ba! Wszyscy to gracze! Buduje to odzwierciedlenie prawdziwego świata, nie ma tu nikogo sterowanego przez komputer, z każdym możesz porozmawiać na każdy temat, o ile będzie miał na to ochotę. Twoją przewagą jest Twoja osobowość.

http://gry.onet.pl/_i/screen/erepubik1.jpg

Tym, co odróżnia Erepublik od innych „gier przeglądarkowych” jest przede wszystkim fakt, że nie trzeba jej poświęcać zbyt wiele czasu. Zwłaszcza na początku. Później wraz z osiągnięciami przychodzą obowiązki – nie można zostawić firmy własnemu losowi, nie wspominając o obowiązkach prezydenta państwa. Nie każdy jednak musi mieszać się w politykę lub własny biznes - w Nowym Świecie możesz spełnić swe wszystkie największe marzenia i ambicje. Z drugiej strony - jeśli chcesz się bardziej zaangażować, możesz spędzić o wiele więcej czasu przy grze, odkrywając jej zakamarki i ukryte smaczki. Co ważne - nie musimy bać się, że ktoś najedzie nasz kraj o 02:00 w nocy, a zanim włączymy grę cały nasz dorobek będzie zrabowany, a miasta będą stały w płomieniach. Walki zazwyczaj trwają 24 godziny, chyba, że któraś ze stron wycofa się z pola bitwy.

„Pierwsze dni w grze są dość mozolne, ale potem wszystko się rozkręca, a przepychanki polityczne stają się lepsze niż w rzeczywistości” - carbon, minister gospodarki i finansów poprzedniej kadencji

http://i195.photobucket.com/albums/z66/Putek95/bitwy.jpg

Najmocniejsze kraje eŚwiata to : eIndonezja, eWęgry, eUSA, eRumunia, eHiszpania a także ePolska.

Polski długo nie było na mapach. Wróciła we Wrześniu i wstąpiła do nieistniejącego już sojuszu Atlantis (Rumunia, Polska, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Wielka Brytania, USA, Kanada, Izrael, Bośnia, Chorwacja, Szwajcaria oraz Hiszpania, Niemcy, Korea Północna i RPA). Szwecja wyzwoliła nas spod okupacji Niemiec (które później zrozumiały swoje błędy). Rumunia była potęgą na pół eŚwiata, była już blisko granic Indonezji gdy w Węgrzech i Indonezji wybuchł Baby Boom (jest to właśnie przypływ nowych graczy - bo właśnie dzięki ilości wygrywa sie walki, oczywiście Silne i Doświadczone Tanki robią ogromny DMG ). Rumunia cofnęła się do swoich granic, Rosja wróciła na mapy, Iran również. Zawęził się sojusz PEACE (Meksyk, Indonezja, Węgry, Bułgaria, Francja, Włochy, Cała Azja, Ameryka Południowa). PEACE po poddziale Atlantis dominuje na świecie, Atlantis poddzielił się na dwa sojusze, FORTIS (USA, Kanada, Hiszpania, Wielka Brytania) oraz EDEN (Polska, Rumunia, Szwecja, Norwegia, Chorwacja, Finlandia oraz mniejsze kraje Atlantis). Polska zajęła Niemcy, które starały się dołączyć do PEACE. W końcu Węgry pomogły Niemcom, którzy znajdowali się pod okupacją. Przed kilkoma dniami Wielka Brytania również odłączyła się od FORTISu (Fortis i Eden wciąż współpracują ze sobą). PEACE zajął Kanade (Epicka Walka o Ontario gdzie wojska sojuszy wpakowały ogromną ilość Golda) i kończy z USA, kto będzie następny?

http://i195.photobucket.com/albums/z66/Putek95/firmy.jpg

Właśnie dlatego potrzebujemy ludzi, by się bronić a później atakować. W eRepublik każdy ma takie same możliwości. Wszystko kupujemy od graczy, broń , bilety wszystko to jest produkowane przez graczy. Mamy do wyboru trzy dziedziny Manufacturing (Produkcja broni, biletów, rzemiosło, dobrze płatne w Polsce), Land (Wydobycie, w Polsce słabo płatne gdyż nie posiadamy regionów high iron lub high grain. Lecz w krajach z regionami High można najwięcej zarobić, polecam Land ponieważ najwięcej osób potrzebuję Landowców do firmy) oraz Construction (Budownictwo, najmniej opłacalny, głównie dla starszych graczy jako drugi skill)

Polskie społeczeństwo przesiaduję na kanale IRC quakenet #erepublik.pl.

Wisienką na torcie jest to, ze admini nie chcą jak najwięcej zarobić na grze, wszystko da się zdobyć w grze, można kupować kasę ale admini ograniczają tygodniowe możliwości, więc nie ma, że ktos bogaty w prawdziwym życiu kupi kasę i jest najlepszy. Liczy się staż i organizacja. Sami wybieramy sobie prezydenta, kongres.

http://i195.photobucket.com/albums/z66/Putek95/SOJUSZE.jpg

Polskie wojska, nie są może najsilniejsze w eŚwiecie lecz bardzo dobrze zorganizowane, posiadamy kilka dobrych strategów, dużo przyjaciół w eŚwiecie. Zachęcam do dołączenia do jakieś prywatnej organizacji wojskowej. Gra jest o wiele ciekawsza.

Linki do pięknych ataków Polskich oddziałów:
eBDS - Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
POG (najsilniejsza Polska organizacja) - Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
POG, PMTF, GROM i Chorwacki ZDRUG - Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Ważne jest żeby utrzymać duży wellness (ang. Samopoczucie), jeść chleb i walczyć tak by na koniec dnia mieć 100 wellness'a (walka jest dostępna od 5 lvla jeśli akurat trwa bitwa, gdzie Polska lub jej sojusznik bierze udział)

http://i195.photobucket.com/albums/z66/Putek95/eWorld.jpg

Zapraszam do rejestracji!
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.[/b][/URL]

ePolska potrzebuję ciebie.

wojtekd
07-10-2009, 00:48
wow, brzmi troche jak jakaś sekta 8)
ale niezłe w sumie, kiedyś, już niedługo, z takiej gierki mógłby być jakiś konflik miedzy państwami, ale taki na prawde :D
jutro sprawdze dokładniej ten eŚwiat, może bardziej mi sie spodoba niż ten prawdziwy... ::)

chafarpet
07-10-2009, 18:38
Jeżeli by ktoś się planował rejestrować to jak by mógł skorzystać z reflinka Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. dla ciebie bez różnicy a mi trochę pomoże. W zamian oferuję pomoc

Sebastian
09-10-2009, 15:40
I ja wrzucę swojego reffa. ;)

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Zarejestrowanych przez niego zapraszam na gg:6784406, chętnie pomogę. :)