PDA

Zobacz pełną wersję : NaviExpert do Nokii 5800


cichy66
04-05-2009, 23:28
kolejny produkt współpracujący z tel.Nokia 5800 niestety płatny ale aktualizowany niemal na bieżąco o dużych możliwościach

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

dev89
05-05-2009, 08:28
ile to kosztuje?? {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif

Anonymous
05-05-2009, 08:35
Dev nie inwestuj w to to jest gów*****

YoungHustla
05-05-2009, 08:37
[quote="dev89"]ile to kosztuje?? ;)

Ściąga mapy na bieżąco przez internet za każdym razem gdy z niego korzystamy i do tego trzeba płacić abonament. :P

dev89
05-05-2009, 12:13
jestem KOBIĘTĄ! AAA!! {SMILIES_PATH}/icon_mad.gif <foch>

Myszu
05-05-2009, 15:26
na majowke zrobili promocje i w okresie trwania byla navigacja za free..... ale na mnie zadzialalo jak anty reklama...... mapa jest straszna .......

-wolna, muli sie, nie czytelna, i caly interfejs meczacy strasznie NIE POLECAM...
w życiu bym za to nie zaplacil!! to juz wole google.map i sam sobie mowic kiedy mam skrecic hehehehe....

keen
06-05-2009, 14:08
NaviExpert jest dobry dla prostych telefonów, działających z java.
Jak na możliwości Javy i ilość transferowanych przez NE danych, to mapy nie są wcale tragiczne.
Dla naszych maleństw są lepsze programy.

hrzeczyc
12-06-2009, 10:53
Ja z powodzeniem używam NaviExpert od ponad roku. Wcześniej na E51 a teraz na 5800XM. Generalnie jestem zadowolony. Koszty niższe niż innych produktów. Aktywowany mam pakiet internetowy za 5 PLN miesięcznie, co zupełnie wystarcza. Dla mnie liczy się szczególnie aktualna baza fotoradarów.
Próbowałem również Garmina i Nokia Maps, ale w końcu zdecydowałem się na NaviExpert.
Wszystkie produkty są uciążliwe w użytkowaniu w trakcie jazdy, gdy tak naprawdę liczy się prostota, aktualność i skuteczność.
Sporo tu marketingu Garmina. Swoją drogą interesujące jest to, że nie mają obiekcji co do nielegalnego użytkowania ich produktu. Zapewne liczą na to, że wcześniej czy później część piratów jednak kupi ich produkt.

YoungHustla
12-06-2009, 11:36
NaviExpert mnie śmieszy swoją reklamą, oni chyba uważają że ludzie są głupi. Ta reklama programu powinna być zakazana według mnie:

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Widząc korek zjeżdżam z wyznaczonej trasy i Sygic albo Garmin szybko trasę mi przelicza, tak więc niech przestaną ludziom wciskać kit że ich nawigacja jest bez korków bo każda nawigacja jest bez korków, wystarczy że kierowca pomyśli trochę i zjedzie z trasy w odpowiednim momencie.

Tak samo z tymi fotoradarami. Policja codziennie nie przestawia ich w inne miejsca więc pobieranie bazy na bieżąco mija się z celem. Ja mam zawsze aktualne POI z fotoradarami, suszarkami, radarami przenośnymi, radarami odcinkowymi, radiowozami z wideorejestratorem więc wątpię żebym dał się złapać.

Na koniec mnie rozwaliło jak facet wyszedł z mapą i szukał drogi a potem adresu do teściowej. :)

Mówisz, że NaviExpert jest prosty i to się liczy najbardziej. A według mnie ta prostota działa tylko na niekorzyść tak samo jak jest z NDrivem. Są w NaviExpercie takie podstawowe rzeczy jak planowanie podróży z uwzględnieniem własnych wytycznych dotyczących omijania ulic itp, asystent pasa ruchu (cholernie przydatny na rozbudowanych skrzyżowaniach), wyświetlanie tablic informacyjnych takich samych jak te przy drodze, jest możliwość wrzucenia radarów z rozbiciem na ograniczenia prędkości?

Myślę, że niektórym pomogłem w podjęciu dobrego wyboru. {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

hrzeczyc
12-06-2009, 13:28
Dla mnie nawigacja w telefonie jest tylko doraźną pomocą, a nie fetyszem niezbędnym do osiągania orgazmu. Im mniej muszę się nią zajmować tym jest lepsza. W czasie jazdy skupiam uwagę na drodze a nie na zabawie gadżetami, a trasę przejazdu wybieram zanim zacznę jechać, zresztą zwykle bez nawigacji.
Z nawigacji korzystam głównie dlatego, aby nie musieć wypatrywać fotoradarów i pamiętać ich położeń, lecz skupić się na sytuacji na drodze.
Co do korzystania z kradzionych programów, to zamiast poświęcać swój czas na walkę z problemami powodowanymi przez nielegalny soft, wolę zarobić na legalny.
A naganiaczy proszę o nie komentowanie moich postów.

kranu
28-10-2009, 08:36
Hmmm, ja osobiście byłbym w stanie zapłacić 99zł rocznie (bo w odpowiedniej taryfie koszty transferu są marginalne lub zerowe) za zawsze aktualne mapy i fotoradary - bez straty czasu na cracki, aktualizacje..
W najbliższy weekend będzie można przetestować tą nawigację za darmo, tzn. bez kosztów abonamentu, zachęcam do wypróbowania i komentowania.

25-02-2010, 18:36
Sprawuje się bardzo dobrze - łatwa obsługa, nie zawiesza się, jest szybki, nie gubi łączności z GPS, bardzo tani w eksploatacji pomimo pobierania map z serwera. Ma też soje minusy: niezbyt dobra grafika - nazwy ulic nie są pisane wzdłuż ulic lecz w poprzek lub skośnie do przebiegu ulicy. Tworzy to bałagan i często nie można się zorientować jaką ulicę przecinasz w trakcie jazdy. Część ulic w ogóle nie ma podpisanych nazw! No i to co jest jeszcze bardziej dokuczliwe to niemożność wprowadzenia adresu gdy nr domu jest "łamany" Np ul. Grójecka 71/73 w Warszawie - plansza znaków przy wpisywaniu nr domu obsługuje wyłącznie cyfry!. To samo dzieje się gdy nr domu zawiera literę Jest to ewidentne niedopatrzenie programowe. Potwierdził to w rozmowie ze mną pracownik Biura Obsługi Klienta NaviExpert. To istotne utrudnienie nawigacji, myślę,że nie tylko w Warszawie.

YoungHustla: Nie musisz zakładać nowego tematu i syfić działu żeby opisać swoje wrażenia - wstawiam odczucia tam gdzie ich miejsce.