PDA

Zobacz pełną wersję : [WM] Google Maps 4.0


Bojar
14-04-2010, 19:32
Dzięki Mapom Google w Twoim telefonie komórkowym już nigdy więcej się nie zgubisz. Lokalne informacje, aktualne położenie, dokładne mapy i wskazówki dojazdu będą zawsze w Twojej kieszeni!
http://www.google.pl/mobile/images/gmm/blue_dot.jpgGdzie ja jestem?
Nowość! Mapy Google z Moją lokalizacją. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników..
http://www.google.pl/mobile/images/gmm/placemarker.jpgGdzie znajduje się najbliższa...
kawiarnia, całodobowa pizzeria lub kwiaciarnia?
http://www.google.pl/mobile/images/gmm/trafficlight.jpgKorek w okolicy?
Sprawdź, czy możesz go uniknąć.
http://www.google.pl/mobile/images/gmm/directions.jpgJak mam tam dojechać?
Wpisz miejsce docelowe i ruszaj w drogę.

W wydaniu 4.0 Google Maps Mobile dodano wsparcie dla usługi Buzz oraz funkcję wydawania komend głosem.


http://ngps.pl/wp-content/uploads/2010/02/buzz-android2.jpg


Firma Google uruchomiła nowy serwis Buzz, który łączy w sobie cechy Twittera, Facebooka i innych serwisów społecznościowych. Usługa dostępna jest w nowej wersji Google Maps Mobile 4.0, gdzie widoczna jest jako dodatkowa warstwa – niektóre miejsca oznaczone są dymkami, czyli komentarzami użytkowników Buzza. Po kliknięciu na dymek, otwiera się osobna karta, w której można prowadzić konwersację, wymieniając uwagi na temat określonej lokalizacji. Buzz na mapie ma przede wszystkim służyć integracji osób, które przebywają w danej w chwili w jednej okolicy, a także pozwala ocenić ciekawe miejsca – np. pub lub klub.

Funkcjonalność Buzza nie ogranicza się oczywiście do warstwy w Google Maps – do serwisu można się zalogować przez buzz.google.com. Na telefonach z Androidem można zainstalować skrót, który bezpośrednio prowadzi do Buzza – niestety, nie jest to samodzielna aplikacja ani widżet na pulpit, tylko specjalnie spreparowana strona, wyświetlana w przeglądarce pod adresem buzz.google.com.

http://ngps.pl/wp-content/uploads/2010/02/buzz-android3.jpg http://ngps.pl/wp-content/uploads/2010/02/buzz-wm4.jpg


Z Buzza można też korzystać przez Gmail – na adres e-mail przychodzą komentarze, dotyczące naszych wypowiedzi, można na nie także odpowiadać tą samą drogą. Jednym słowem trudno przeoczyć co się dzieje i cały czas jesteśmy w kontakcie z naszymi dyskutantami. W chwili startu usługi, Buzz daje pełnię funkcji dla Androida (m.in. także przez skróty głosowe) i iPhone’a. W Windows Mobile i Symbianie działają warstwy Buzza w Google Maps, dla BlackBerry nie ma nic, ale ma być.

download:

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.