PDA

Zobacz pełną wersję : EVE Online


alinobot
20-06-2010, 10:08
Witam:)

Kto z was gra w EVE Online?
Jakie Frakcje/Korporacje/Czym się zajmujecie w EVE ??

Dla niewtajemniczonych:

"EVE Online jest kosmiczną grą Massive Multiplayer Online z akcją umiejscowioną w systemie gwiezdnym Nowy Eden, podzielonym na strefy wpływów pięciu imperiów znanych jako: Imperium Ammar, Federacja Gallente, Caldari oraz Republika Minmatar i Imperium Jovian.

Na początku zabawy gracze przejmują kontrolę nad podstawowym typem statku kosmicznego, a dalsze losy zależą już tylko od nich samych. Ilość czynności jakich można się podjąć w uniwersum EVE jest niemal nieograniczona. Podstawowe profesje, które otrzymują gracze to między innymi: górnictwo, produkcja, nauka, handel, transport i walka.

W odróżnieniu od wielu współczesnych tytułów z gatunku MMO EVE Online oferuje tylko jeden serwer, w obrębie którego znajdują się wszyscy gracze. To ponad 5 tys. układów słonecznych oraz 30 tys. planet. Ogromny obszar wypełnia jednorazowo nawet 50 tysięcy ludzi, którzy mogą się ze sobą komunikować, handlować i walczyć. Wyjątkowym czynnikiem jest też ekonomia, która od początku do końca jest kreowana przez grających (bez ingerencji deweloperów). Każdy przedmiot trafiający na rynek został wykonany przez graczy, odpowiadających zarówno za wydobycie materiałów, projektowanie schematów i samą produkcję.

Gra posiada też niezwykły system rozwijania swojej postaci. Umiejętności zdobywamy bowiem również wówczas, gdy nie jesteśmy zalogowani do serwera. Wszystko dzięki specjalnej kolejce pozwalającej określić, których zdolności chcemy uczyć się przez najbliższe 24 godziny. Dzięki temu, nawet pod naszą nieobecność, postać sama zatroszczy się o własny rozwój. Przy czym proces przyswajania nowej wiedzy może potrwać w skrajnych przypadkach nawet kilka tygodni. W rezultacie gracz poświęca swój czas w EVE Online np. na zdobywanie środków finansowych, czy walkę, całkowicie pomijając żmudne podnoszenie statystyk postaci.

Jeszcze innym czynnikiem kształtującym EVE Online jest przynależność gracza do organizacji. Można dołączyć do korporacji zarządzanej przez graczy o profilu, który najbardziej nam odpowiada. Najczęściej spotykane, to korporacje przemysłowe (zajmujące się górnictwem i produkcją) oraz wojenne. Do tego dochodzi polityka, dyplomacja, walka, a nawet szpiegostwo. Utrzymanie własnej korporacji w sektorach o niskim poziomie bezpieczeństwa to spore wyzwanie zarówno wojskowe jak i polityczne.

EVE Online należy do gier o wysokim poziomie komplikacji, dlatego też autorzy zaoferowali początkującym osobom specjalne poradniki ułatwiające zapoznanie się z podstawowymi aspektami sterowania, podróży międzygwiezdnych, walki itp.
"

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jedyny minus EVE (albo i nie bo dzięki temu nie ma dzieci NEO:)) Jest abonament, który legalnie można obejść w grze kupując specjalne PLEX-y za walute w grze)
Normalnie abonament na allegro.pl kosztuje ok 90 zł na 2 miesiące ale w EVE bardzo szybko można się dorobić i na darmową grę można spokojnie uzbierać w 20 dni NIE POŚWIĘCAJĄC CAŁEGO TEGO CZASU NA ZDOBYWANIE KASY.
Jeśli znajdziecie odpowiedniego corpa to oni wam chętnie pomogą w uzbieraniu kasy na PLEXA

EVE można wypróbować za darmo przez 14 dni ale jeśli ktoś chce specjalny trial na 21 dni to śmiało pisać na PM.

Mój Nick w eve: Anomader Bryce

W miesiącu mam możliwość na wysłanie tylko 3 specjalnych zaproszeń.

Pozdrawiam.