Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian^1 > Zmodyfikowane Firmware dla Symbian^1

Like Tree3Like'ów

Narzędzia wątku
Stare 02-07-2011, 12:47  
hashashien hashashien jest nieaktywny

Awatar hashashien

Siła reputacji: 9 hashashien is on a distinguished road

na wylaczonym telefonie, wlaczasz go dopiero jak jaf o to zapyta. jak nie wykrywa to wyjmij i wloz baterie. jak to nic nie da to przeinstaluj stery, tylko pamietaj aby rejestr wyczyscic.

Stare 02-07-2011, 13:52  
wgr33
Guest

Awatar wgr33

Cytat:
Zamieszczone przez Quentin1111 Zobacz posta
jak chce flashowac szuka telefonu i nie mzoe znalesc pisze not found a mam podlaczony do usb i jak daje flash to wlaczam go????????
Nie włączasz, tylko delikatnie wciskasz przycisk wł. telefonu. Zdarza się że za pierwszym razem się nie uda wtedy pisze że nie może znaleźć telefonu. Wciskasz jeszcze raz flash i przycisk wł.

Stare 02-07-2011, 15:45  
Quentin1111 Quentin1111 jest nieaktywny

Awatar Quentin1111

Siła reputacji: 0 Quentin1111 is on a distinguished road

teraz swieci mi lampka pmm ale gdy daje flash to wyskakuje mi kreator znajdowania nowego sprzetu dla nieznane skad mam wziac to cos gdy podlaczam plytke z noki 5800 i na plycie niema tych sterownikow co to moze byc????

Stare 02-07-2011, 15:50  
hashashien hashashien jest nieaktywny

Awatar hashashien

Siła reputacji: 9 hashashien is on a distinguished road

sciagnij najnowszy ovisuite, tam sa stery, tylko zanim go zainstalujesz wywal wszystkie poprzednie i wyczysc rejestr.

Stare 02-07-2011, 16:07  
konradgardocki konradgardocki jest nieaktywny

Awatar konradgardocki

Siła reputacji: 0 konradgardocki is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez Quentin1111 Zobacz posta
teraz swieci mi lampka pmm ale gdy daje flash to wyskakuje mi kreator znajdowania nowego sprzetu dla nieznane skad mam wziac to cos gdy podlaczam plytke z noki 5800 i na plycie niema tych sterownikow co to moze byc????
Miałem ten sam problem. Odinstaluj: Nokia Connectivity Cable Driver, oraz ściągnij i zainstaluj ostatnią wersje tego sterownika, żadne ovi, żadne nokia pc suite nie potrzebne, ja nie mam i u mnie hula. Link do sterownika:
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
Wybierz tylko odpowiedni model kabla, zapewne będzie to:
Nokia Charging Connectivity Cable CA-101D
Ale sprawdz jakie masz oznaczenie na kablu.

Acha i jak dalej nie znajdzie telefonu, to tak jak juz ktoś tu pisał spróbuj ponownie do 3 razy powinno zalapac.

Ostatnio edytowane przez konradgardocki ; 02-07-2011 o 16:10

Stare 04-07-2011, 00:39  
kvra kvra jest nieaktywny

Awatar kvra

Ostrzeżenia: 0/1 (1)
Siła reputacji: 0 kvra is on a distinguished road

nie wiem może coś zrobiłem nie tak ale soft raczej taki sredni.
wczesniej miałem greenhonet^3 bateria trzymała mi +/- 4 dni teraz 2 !
może jeszcze raz hard reset ale raczej zmienie tego softa, ikony nieco mi nie odpowiadają, jakoś z poprzedniego byłem bardziej zadowolony ale moze wypróbuję jeszcze inne customy

Stare 05-07-2011, 10:08  

Awatar Quentin1111

Cytat:
Zamieszczone przez konradgardocki Zobacz posta
Miałem ten sam problem. Odinstaluj: Nokia Connectivity Cable Driver, oraz ściągnij i zainstaluj ostatnią wersje tego sterownika, żadne ovi, żadne nokia pc suite nie potrzebne, ja nie mam i u mnie hula. Link do sterownika:
Kod:
Treść widoczna tylko dla użytkowników Centrum-Mobile.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby uzyskać pełen dostęp do forum
Wybierz tylko odpowiedni model kabla, zapewne będzie to:
Nokia Charging Connectivity Cable CA-101D
Ale sprawdz jakie masz oznaczenie na kablu.

Acha i jak dalej nie znajdzie telefonu, to tak jak juz ktoś tu pisał spróbuj ponownie do 3 razy powinno zalapac.
Zrobiłem tak jak mówiłeś i wykryło za 3 razem a soft fajny Dzięki za pomoc

Stare 05-07-2011, 10:09  

Awatar Quentin1111

Który soft jest najlepszy z tego forum???????

Stare 05-07-2011, 10:11  

Awatar Quentin1111

niewiem jak mam wejsc zeby mozna bylo np wpisac jakis numer z klawiatury na nowym sofcie to inaczej wyglada !!!

Stare 05-07-2011, 16:44  
Kret69 Kret69 jest nieaktywny

Awatar Kret69

Ostrzeżenia: 0/4 (8)
Siła reputacji: 10 Kret69 is on a distinguished road

No i? Wpisujesz i dzwonisz To jest CFW- czyli MODYFIKOWANE firmware. A czego ty chciałeś- oryginału?

Stare 05-07-2011, 16:50  
Mierzej Mierzej jest nieaktywny

Awatar Mierzej

Siła reputacji: 0 Mierzej is on a distinguished road

Nadszedł czas na głebszą analizę softu...

Sama operacja flash to dziecinnie proste wykonywanie sekwencji. Jeśli ktoś według instrukcji wręcz łopatologicznej nie potrafi tego wykonać nie wliczając sytuacji losowych, które jednak zdarzają się niezwykle rzadko to naprawdę nie powinien się w to bawić.

Do rzeczy. Sam bootscreen to iście cudne a zarazem prosta bez zbędnych animacji i wodotrysków gra kolorów. Pulpit przy pierwszym uruchomieniu nie włączył się za szybko chodź jako, że flashowałem telefon pierwszy raz w życiu nie jestem wstanie stwierdzić czy tak miało być czy nie.

Sam pulpit to rodem C6. Zresztą taki telefon wykrywa mi obecnie Ovi Suite. Widżety które dają pewną funkcjonalność. Moje zdziwienie jednak sięgnęło granic gdy miałem możliwość przeskoczenia na pulpit w lewo i prawo. Jednakże brak możliwości dogrania widzetów na pulpitach bocznych wprawił mnie w lekką zadumę...a miało być tak pięknie.
Autor softu jednak nic nie wspominał o dodatkowych pulpitach. w Końcu to stary s60v5 a nie Anna.

Na start miałem niecałe 60 MB RAM. Myślę, że to przyzwoity wynik jeśli chodzi o ten telefon.
Z zauważalnych zmian to zdecydowanie szybsze przejścia z menu do pulpitu i odwrotnie, przy wyłączonych efektach jest to naprawdę demon prędkości. Nigdy nie spodziewałbym się, że tyle można wycisnąć z tego staruszka jakim jest 5800XM...a jednak.
Trochę gorzej sytuacja wygląda gdy efekty załączymy. W początkowej fazie użycia po restarcie chodzi wszystko pięknię. Jednak z czasem wraz ze spadkiem wolnego RAMu spada efektywność przejść po menu i pulpicie...
Reasumując przy wyłączonych efektach ilość RAMu powyżej 50 robi wrażenie. Na włączonych rzadko spada ponizej 40. Myślę, że to wynik świetny jak na ten model. Sytuacja się zmienia wraz z odpalonymi aplikacjami. No ale to już inna kwestia...

Edytor pisania wiadomości wręcz mnie oczarował. Niebo lepszy układ niż na standardowym v52.0.0.07. Media bar wizualnie nie zawiódł chodź liczyłem na więcej. Długi rozciągnięty, przystępniejsze kliknięcie. To co powala w tym sofcie to ikonki. Oczywiście "Anna" robi wrażenie chodź to czasem kwestia gustu jednak trzeba zauważyć, że wizualnie niczym się nie różni od oryginału. Układ menu jest dobrze dobrany. Autor pomyślał o dobrej ergonomii. Plus za to.

Galeria działa bez zarzutów. Punkcik za opcje usuń. Odtwarzacz muzyczny przy pierwszym uruchomieniu lekko wariował ale to przez wzgląd iż szukał utworów, które dograłem przez pamięć masową. Niestety Ovi Suite nie potrafi zsynchronizować już nic. Nie mogę wydedukować czy to dlatego, że wykrywa C6 zamiast 5800 czy to po prostu wada łamanych systemów.

Internet. Trzeba przyznać, że to głównie na nim mi zależało. I tutaj widać, że ilość RAMu robi swoje. Z lekkimi stronami radzi sobie świetnie. Przy zawartości zapakowanej flashem drastycznie zwalnia. Jeśli chodzi o filmiki z YT przeglądarka potrafiła się kilka razy wysypać. Jednak, żeby nie pozostało złe wrażenie zostaje nam Opera Mobile. I tutaj ku mojemu zdziwieniu przeważnie przy odpalonej 1-2 karta w 80% nie krzyczy o brak pamięci co notorycznie robił na Oryginalnym sofcie. Słabe wrażenie po przeglądarce wbudowanej, która i tak zaczęła na porcie C6 chodzić o 100% szybciej w pełni rekompensuje Opera. Szkoda tylko braku pełnej obsługi flash. Ale miejmy nadzieje, że Opera w końcu przełamie się w tej kwestii. Bynajmniej zmierza to w dobrym kierunku.

Ustawienie profilu. Tutaj niestety pierwszy minus, który zauważyłem i niestety pewnie wywołany jest modem na szukanie muzyki na E:/Music. Przy próbie zmiany dzwonka nie wykrywa mi nić z folderu Sounds co jednak przy ustawieniach telefonu uważam za wadę.

Jeśli chodzi o filmy oglądałem ich parę specjalnie na rzecz testu softa. W oryginalce tel potrafił zawiesić video obecnie tego nie ma. Problem znikł. Więc tu kolejny plus.

GPS mnie jednak zawiódł. Nowe wersja map nawet na wspomaganiu po 15 minutach nie potrafiła wskazać Fixa. Szkoda... Po pierwszym ręcznym wskazaniu było już znacznie lepiej. Same mapy o dziwo, że o dużo cięższe od poprzednika chodziły znacznie szybciej. Ah ten soft. Plus

Na koniec kwestia aplikacji i gier. Rompatcher wraz z patchami robi swoje. Nie trzeba się przejmować niczym. Programy użytkowe smigają, aż miło a testowałem ich około 30-40. W żadnym nie zauważyłem spadku efektywności.

Problem natomiast pojawił się przy grach. Cała seria Polarbitu potrzebująca Game API nie uruchamia się. Niestety czara goryczy jest tym większa, iż nie potrafię tego obejść. Próba instalacji sterownika API nie pomaga. Nie wyobrażam sobie 5800 bez najlepszych pozycji w roli konsoli do gier na rozerwanie wolnej chwili.. Głeboki minus za to. Chodź nie wiem czym to może być spowodowane...

Bateria sama w sobie nie daje rady dotrzymać dlugiej doby ale przy intensywnym użytkowaniu jak moim się nie dziwię.

Podsumowując:

+ soft jest dynamiczny,
+ funkcje multimedialne stoją na wysokim poziomie z małymi niuansami(jednak nie wymagajmy od wysłużonej 5800 za wiele),
+ rewelacyjnie graficznie menu oraz w miarę funkcjonalny pulpit C6, a także przyzwoity MediaBar,
+ przyjemna animacja startowa,
+ ROMpatcher,
+ zdecydowanie lepszy układ landscape w klawiaturze QWERTY przy pisaniu wiadomości,

Pstryczek w nos za to utrudnione wyszukiwanie dźwięków dzwonka, smsa oraz niemożliwość synchronizacji danych przez Ovi Suite(telefon wykrywa jako C6). Widmo rozgoryczenia zamyka brak możliwości grania w serie Polarbitu.... Bojarku jakieś sugestie co do tych trzech problemów?

Edytka: Teraz tak zauważam, że w momencie gdy ktoś dzwoni zarywa dzwięk dzwonka a także pulpit w trybie landscape jest czarny. Nie ma odblokuj i kto dzwoni...Jakieś sugestie?

Chylę czoła za sofcik, który w mojej ocenie obsługuje się przyjemnie zdecydowanie lepiej niż oryginalne wersje. Czekam na więcej na nowych portach

Ostatnio edytowane przez Mierzej ; 05-07-2011 o 17:03

Stare 05-07-2011, 16:53  
Kret69 Kret69 jest nieaktywny

Awatar Kret69

Ostrzeżenia: 0/4 (8)
Siła reputacji: 10 Kret69 is on a distinguished road

Ehhh, chłopak pierwszy raz zasmakował portu z C6
Ogarnij sobie coś na v40- dostaniesz kozacką przeglądarkę i do tego o wiele lepsze zarządzanie ramem

Stare 05-07-2011, 19:00  
Bojar Bojar jest nieaktywny
Emeryturka xD

Awatar Bojar

Telefon: Nokia 5800/maybe DHD
System: Nova Refresh
Sieć: Różowa ;D
Siła reputacji: 12 Bojar is on a distinguished road

Tak jak napisał kret...wgraj sobie nowe cfw...

Co do serii polarbita to umnie wszystkie pozycje działają wyśmienicie i zaryzykuje stwierdzenie ze płynniej niż kiedyś

Stare 05-07-2011, 20:44  
alexlysy69 alexlysy69 jest nieaktywny
Spirit Of 69

Awatar alexlysy69

Telefon: Huawei P6 CM11 , LG G3 5.0 root
System: andek 4.4.4 i Lolipop 5.0
Sieć: Plus
Ostrzeżenia: 0/1 (1)
Siła reputacji: 9 alexlysy69 is on a distinguished road

potwierdzam seria polarbit smiga jakies półtora raza szybciej a soft to polecem Phoenix choc na droidzie tez wszystko smiga pieknie

Tagi do tematu: [5800] Droid Legacy ..:Update 14.06.2011:..
5800, droid, legacy, update