Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone

Wróć   Centrum-Mobile.pl - Forum i support Nokia,Symbian,Android,iPhone,Samsung,Sony Ericsson,Windows Phone > Systemy > Symbian^1 > Zmodyfikowane Firmware dla Symbian^1

Like Tree6Like'ów
  • 6 Post By maczuga

Narzędzia wątku
Stare 01-11-2011, 18:22  
maczuga maczuga jest nieaktywny

Awatar maczuga

Siła reputacji: 0 maczuga is on a distinguished road

Z racji, iż flashowanie Phoenix'em może być trochę kłopotliwe, a nowsze telefony Nokii zmuszają użytkownika do użycia go, wrzucam instrukcję, jak krok po kroku wgrać nowe FW na telefon tym oto programem.

1. Uruchamiamy Phoenixa (w moim przypadku 2011).

2. Upewniamy się, że w pasku Connections mamy ustawione na : NO CONNECTION.

Instrukcja zmiany firmware - Phoenix.

3. Wchodzimy poszczególnie w : File -> Open Product.

4. Wpisujemy w "Type Filter" RM naszego fona (w moim przypadku RM-697 - C5-03). Po wybraniu klikamy OK.

5. Upewniamy się, że w Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-xxx znajdują się nasze pliki z FW. UWAGA! Gdzie xxx tam cyferki Twojego kodu wpisywanego wcześniej w filtrze.

6. Wchodzimy poszczególnie w : Flashing -> Firmware Update.

7. W nowym okienku, obok Product Code klikamy przycisk [...], zaś w kolejnym okienku wybieramy nasz PC z firmware.

8. Zaznaczamy poniżej Dead Phone USB Flashing.

9. Klikamy Options na samym dole okienka. W przypadku, gdy program odmówi posłuszeństwa, należy usuwać sukcesywnie pliki, które powodują owe błędy. I tak aż do skutku. Warto też dodać, iż ten problem występuje tylko w przypadku CFW.

10a. Po uporaniu się z problemami w końcu naszym oczom ukazuje się okienko z opcjami. W tym momencie ponownie wgrywamy pliczki, które usuneliśmy w poprzednim etapie. Usuwamy wszystkie wpisy zaznaczone na czerwono.

10b. Po usunięciu wadliwych wpisów dodajemy ponownie prawidłowe w następujący sposób:

Plik CORE:
- Type : Image.
- Use-case : Backup/Restore, Refurbish.

Plik UDA:
- Type : Content.
- Use-case : Refurbish.

Pliki ROFS2 i ROFS3:
- Type : PPM.
- Use-case : Backup/Restore, Refurbish.

Całość w przypadku Nokii C5-03 wygląda następująco:

11. Klikamy przycisk "Refurbish". Zainicjuje się cała procedura flashowania.

12. Podczepiamy kabel USB do telefonu, po czym następnie wyjmujemy i wkładamy baterię z telefonu. Jeżeli telefon należy do modeli, które ładują się przez USB, wciskanie przycisku Power nie jest konieczne. W przypadku modeli typu 5800, 5530 itp., należy jeszcze wcisnąć przycisk Power.

12a. Naciskamy OK w okienku informacyjnym "Firmware Update".

13. Czekamy aż proces się zakończy, i cieszymy się nowym FW!

Poradnik wykonany przeze mnie - Maczuga.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie go bez mojej wiedzy na innych portalach niż centrum-mobile.pl!

Kret69, N1tRo, Sztandar18 i 3 innych uznają post za przydatny.

Ostatnio edytowane przez maczuga ; 01-11-2011 o 18:24

Stare 01-11-2011, 18:36  
wgr33
Guest

Awatar wgr33

Tutaj opisałeś metodę Dead Phone, ale jeżeli mam sprawny telefon(czytaj nie uwalony) wgrywamy trochę inaczej

Stare 01-11-2011, 18:48  
maczuga maczuga jest nieaktywny

Awatar maczuga

Siła reputacji: 0 maczuga is on a distinguished road

Cytat:
Zamieszczone przez wgr33 Zobacz posta
Tutaj opisałeś metodę Dead Phone, ale jeżeli mam sprawny telefon(czytaj nie uwalony) wgrywamy trochę inaczej
To powiedz mi, jakim cudem za każdym razem pozytywnie flas***ę w pełni sprawną C5-03, a nawet 5800? Ta metoda jest uniwersalna i działa zawsze, dlatego ją wybrałem.

Poza tym, nie sugeruj się samą opcją Dead Phone USB. Taką samą opcję zawsze wybierasz w JAFie, mimo iż flas***esz sprawny telefon. Poza tym robiąc ten poradnik jednocześnie flashowałem swoją c5-03, więc musi działać

Ostatnio edytowane przez maczuga ; 01-11-2011 o 18:51

Stare 01-11-2011, 18:55  
wgr33
Guest

Awatar wgr33

A ja nie napisałem że się nie da sflashować. Tylko że jest metoda którą się robi sprawne, nie uwalone telefony. Jest plus tego flashowania, phoenix sam sobie ustawia RM do flashowania. Skanuje telefon i nie musimy nic ustawiać

A jeszcze takie pytanie, bo zaciekawił mnie punk 12. A jeżeli telefon nie ma możliwości wyciągnięcia baterii(tak jak N8 czy X7), to co?

Ostatnio edytowane przez wgr33 ; 01-11-2011 o 18:58

Tagi do tematu: Instrukcja zmiany firmware - Phoenix.
firmware, instrukcja, phoenix, zmiany